Kolay Ve Pratik Yemek Tarifleri Evlerimizde yemek hazırlamak çoğunlukla zahmetli ve zaman alıcı bir iştir. Pratik yemek tarifleri de bu konuda bizlere yardımcı olmaktadır. Çünkü bu tür yemek tarifleri hem daha az zaman almakta hem de oldukça kolay bir şekilde hazırlanmaktadır.

Kolay Ve Pratik Yemek Tarifleri Nasıl Hazırlanır ?

Kolay Ve Pratik Yemek Tarifleri - Kolay Ve Pratik Yemek Tarifleri
Kolay Ve Pratik Yemek Tarifleri

1- Mikrodalga Pizzası:

Mikrodalga pizzası yapmak için tost ekmeğine, sucuğa veya salama, peynire (kaşar, mozarella veya cheddar), salçaya, bibere, suya, tereyağına, tuza ve kekiğe ihtiyacınız vardır. Malzemelerden istediğinizi çok fazla olmamak üzere istediğiniz oranda kullanmakta özgürsünüz. Yani tarif için belirli bir ölçü bulunmamaktadır.

Mikrodalga pizzasını hazırlamak için öncelikle tost ekmeğinden bir dilim kesin, kestikten sonra üstüne önce bir miktar yağ sürün. Daha sonra salçayı bir miktar suyla sos kıvamına gelene kadar iyice karıştırın ve üzerine yağ sürmüş olduğunuz ekmek diliminin üzerine bu sosu istediğiniz miktarda sürün ve ekmek dilimini bir kenara alın. Sonra evinizde olan herhangi bir et ürününü (sucuğu veya salamı) ince dilimler şeklinde dilimleyin daha sonra bu kestiğiniz dilimleri de bir kenara koyun. Evinizde bulunan peyniri (kaşarı, mozarellayı veya cheddarı) isterseniz ince büyük dilimler şeklinde, isterseniz rendeleyerek bir kenara koyun. Son olarak biberi yuvarlak bir şekilde çok ince olmadan dilimleyin onları da bir kenara koyun. Şimdi ekmek diliminin üzerine sırasıyla bir miktar peyniri, et ürününü, biberi, tuzu ve kekiği ekleyin. Son olarak dilimin üzerine bir miktar daha peynir ekleyin ve orta sıcaklıktaki mikrodalga fırında kaşarlar eriyene ve dilimin üstünü tamamen kaplayana kadar pişirin. Piştikten sonra pizzanızı bir tabağa alarak servis edebilirsiniz.

2- Tava Tostu:

Tava tostunu yapmak için tost ekmeğine, tereyağına, sucuğa, kaşar peynirine, (isteğe bağlı) ketçaba ve mayoneze ihtiyacınız vardır. Malzemelerden istediğinizi çok fazla olmamak üzere istediğiniz miktarda kullanmakta özgürsünüz.

Tava tostunu hazırlamak için öncelikle tost ekmeğinden iki dilim kesin ve bu ekmeklerinizin üzerine bir miktar tereyağı sürerek kenara alın. Sonrasında sucuğu çıkartın ve beş dilim olacak şekilde dilimleyin ve tavada az bir miktar tereyağıyla tam pişmeyecek şekilde bir miktar pişirin ve ocağın altını kapatın. Daha sonra kaşar peynirini büyük ince bir dilim şeklinde kesin. Kenara koymuş olduğunuz ekmeğiniz bir dilimini alın ve dilimin üzerine kesmiş olduğunuz sucuk dilimlerini dengeli olacak bir şekilde dizin. Sucuk dilimlerinin üzerine kesmiş olduğunuz kaşar dilimini koyun. İsterseniz üzerine ketçap ve mayonez sıkabilirsiniz. Bütün malzemeleri yerleştirdikten sonra diğer ekmek dilimini de üste kapatın ve tostun üstüne ve altına bir miktar tereyağı sürerek sucukları pişirdiğiniz tavanın içine yerleştirin ve ocağın altını açın. Tostunuzun her iki tarafı da altın rengine gelene kadar ve içindeki kaşar peyniri sünene kadar ara sıra çevirerek tavada pişirin. Pişmiş olan tostunuza isteğe bağlı olarak biraz daha yağ sürebilirsiniz. Tostunuzu bir tabağa alarak servis edebilirsiniz.

3- Tava Cipsi:

Tava cipsini yapmak için patatese, sıvı yağa ve tuza ihtiyacınız var. Eğer bir patatesten cips yapacaksanız dört yemek kaşığı yağa, eğer iki patatesten cips yapacaksanız sekiz yemek kaşığı yağa ihtiyacınız vardır. Tuz miktarı isteğinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Tava cipsini hazırlamak için öncelikle patatesi soyun ve olabildiğince ince dilimler olacak şekilde kesin. Sonrasında geniş bir tencereye veya tavaya ölçüye uygun olacak şekilde yağı ekleyin ve yağı biraz kızdırdıktan patates dilimlerini ekleyebilirsiniz. Dilimleri hafif kızaracak şekilde kızarttıktan sonra içine peçete koyduğunuz tabağın içine alarak fazla yağını alın. Son olarak cipsi derin bir kâseye alıp bir miktar tuzla birlikte karıştırarak servis edebilirsiniz.

“Diyet Tost Nasıl Yapılır? Diyet Tost Tarifleri Nelerdir?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Diyet Tost Nasıl Yapılır? Diyet Tost Tarifleri Nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + seven =