Kahvaltıda Krep Hazırlamanın Püf Noktaları

0
232

Kahvaltıda Krep Hazırlamanın Püf Noktaları

Kahvaltıda Krep Hazırlamanın Püf Noktaları - Kahvaltıda Krep Hazırlamanın Püf Noktaları

Kahvaltı vazgeçilmezi çocukların çok sevdiği ve bayıla bayıla yedikleri bir lezzet. Yapılışı kolay, hazırlanışı pratik ve sunumu çok şık olacak bir yiyecek. Misafir geldiğinde veya hızlı ve pratik bir şeyler hazırlamanız gerektiğinde hemen yapabilirsiniz. Tabi ki yanına çikolata, çilek reçeli, portakal reçeli, ahududu reçeli, bir sürü çeşit reçelle sunulacağı gibi peynirlerle aynı tadı yakalayabilirsiniz. Farklı adlarla da kaşımıza çıkabiliyor çeşit çeşit yerlere göre cızlama, akıtma gibi değişik adlarla olsa da sofralarımızın vazgeçilmezlerinden biridir. Tabi bunların püf noktaları ve daha ince olacak, daha güzel olacak ve yapışmayan nasıl yapılır yapılmalıdır.

Krep nasıl yapılır ve malzeme listesi aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Püf noktaları

1- Tava seçimi

Tava seçimi bizim için çok önemli yapışmaması ve daha hızlı yapılan incecik cızlama için, tava bizim için dediğim gibi çok önemli çünkü malzemeleriniz ne kadar iyi olursa ne kadar güzel karıştırsanız da eğer pişirmek için güzel bir tavaya ihtiyacınız olacaktır. Peki, tava nasıl seçilmelidir. Kenarları ince ve yuvarlak, hafif bir tava olmalıdır ki elinizde rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

2- Malzeme seçimi

Malzemelerini bilemeyen yoktur eminim ki ama daha pürüzsüz bir tarif için ne yapmak gerekir. Tüm hamur işi tariflerinde olduğu gibi ve annelerimizin de yaptığı gibi buzdolabından veya soğuk alandan malzemeler çıkartılıp oda sıcaklığına getirilmelidir. Bütün malzemeler oda sıcaklığında olmalıdır. Özellikle yumurtanın oda sıcaklığında olması gerekmektedir.

3- Karıştırma

Malzemeleri karıştırırken ve unu koymadan unu bir kaç kez eleyin ve sonra harcın içine koyarken de elemeyi ihmal etmeyin. Ardından eğer eviniz de el blenderi varsa onu kullanın böylelikle daha homojen ve birbirine tam anlamıyla karışmış malzeme elde edersiniz.

4-Harcı dinlendirme

Harcı 1 saat oda sıcaklığında veya 1 gece önce buzdolabında bekletebilirsiniz. Üzerinde kabarcıklar göreceksiniz bu da daha güzel olacaktır anlamına gelmektedir. Afiyet olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz