El Yapımı Limonata Tarifi, Nasıl Yapılır?

0
206

El Yapımı Limonata Tarifi

El Yapımı Limonata Tarifi Nasıl Yapılır - El Yapımı Limonata Tarifi, Nasıl Yapılır?

Yaz geldi artık içecek içmek zamanı geldi. Soğuk içecek veya izi ferahlatacak. Annelerin vazgeçilmezi, sağlıklı, organik, güvenli, kendi evinin konforunda yapabileceğiniz bir el yapımı içecek. Çocuklarınızın dışarıdan sağlıksız içecekler içmesinden ise daha sağlıklı ve canı bir şeyler istediğinde pratikçe hazırlayabileceğiniz yazların vazgeçilmez limonata içeceğidir.

Gerekli Malzemeler;

1- Sekiz tane limon

2- 2 su bardağı toz şeker

3- Bir veya iki su bardağı soğuk su

4- Buz küpleri

5- Nane yaprağı

Yapılışı ;

Limonları iyice yıkıyoruz suda. Limonlar tamamen yıkanıp süzüldükten sonra dış kabuklarını rende ile rendeleyin bir kaba koyun. Daha sonra elimizdeki altı limonun güzelce küp küp doğrayalım ve limon kabuğu rendesinin olduğu kaba boşaltalım. Elimizde kabukları soyulmuş ve doğradığımız limonlar haricinde iki tane daha limonumuz kaldı. İki limonu da güzelce suyunu sıkalım. Kabukları rendelenmiş limon ve doğranmış limonların bulunduğu kaba limon sularını koyalım. Listemizde bulunan 2 su bardağı toz şekeri alıp kabın içine dökelim. Rendelenmiş limon kabukları ve doğranmış limon, limon suyu karışımına şekerleri ekleyip iyice sıkarak sularının çıkmasını ve hepsinin birbirine karışmasını sağlayalım. Karışımımızı tel süzgeçten geçirip süzelim ve içinde toru kalmamasına dikkat edelim. Süzülen suyun içine bir veya iki bardak soğuk suyu ekleyip karıştıralım. Bir iki saat buzdolabında bekletip çıkardıktan sonra içine nane yaprakları ve bir kaç limon rendeleyip servise sunulabilir. Afiyet olsun!

Eğer tadı daha fazla çıksın ve limonlu olsun derseniz limon kabuklarını rendeleyip limonları doğradıktan ve limon suyunu sıktıktan arkasından şekeri eklediğimiz deki karışımı 1 gece önce yapıp buzdolabında bekletilebilir o zaman limonun tadı daha fazla ortaya çıkacaktır. Ama siz derseniz ki normal olsun limon tadı o zaman ilk başta ki gibi yapılabilir. Yaz geldi artık içecek içmek zamanı geldi. Soğuk içecek veya izi ferahlatacak. Annelerin vazgeçilmezi, sağlıklı, organik, güvenli, kendi evinin konforunda yapabileceğiniz bir içecek. Çocuklarınızın dışarıdan sağlıksız içecekler içmesinden ise daha sağlıklı ve canı bir şeyler istediğinde pratikçe hazırlayabileceğiniz yazların vazgeçilmez içeceği.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz