Ücretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma

0
249

Ücretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma

Ücretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma: Çağımız teknoloji çağı. Artık neredeyse her şeyimizi bilgisayarlarımızdan, telefonlarımızdan, tabletlerimizden yapar olduk. Anlık çekilen fotoğraflarımız, videolarımız, hatıralarımız. Yeni alacağımız ayakkabıyı hatta Artık yediğimiz yemeğin siparişini bile internetten verir olduk. İnternet ve teknoloji hayatımızın merkezindedir. Peki, hayatımızda bu kadar yer eden teknoloji güvenilir mi? Riskleri yok mu? Tabi ki var.

cretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma - Ücretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma
Ücretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma

Virüsler. Bundan 30 küsur yıl önce Pakistanlı Alvi isimli kardeşler, bir DOS tabanlı PC’ye bulaşan ilk virüsü yarattılar. Virüs kodunun içine iş adreslerini ve gerçek adlarını yerleştiren Alvi kardeşlerin düşüncesi ise söylediklerine göre tıbbi yazılımlarını korsancılıktan korumaktı. Onların neyi amaçladıklarını söyleyemem fakat günümüzde virüs denilen şey bu kadar masum değil. Zaten virüs denilen şey artık sadece virüs değil. Birçok türü var. Trojan yani Truva atı, solucan, sömürme gibi birçok türü var. Ne amaçla kullanıldığına göre isimlendiriliyorlar aslında. Virüslere karşı ne kadar önlem alınsa da bazen yetersiz olabiliyor. O yüzden en garanti ve kolay yol antivirüs programlarıdır.

Antivirüs Programları Nedir?

Antivirüs programları, bilgisayar ve telefonlarımıza sızan, yazılımlarımızı tehdit eden, özel dosyalarımızı çalan, bazen şifreleyen virüsleri fark edip zararlarını engellemeye çalışan yazılımlardır. Antivirüs programları sürekli yeni virüsleri tespit edip onlara göre önlemler alan, bilgisayar ve telefonlarımızı koruyan yazılımlardır.

Genelde bu tarz yazılımlar belli ücretlerde satılırlar. Fakat bazı yazılımlar ücretsiz ve yararlıdır. Kasperky de bunlardan birisi. Çoğu araştırmalara ve çoğu güvenilir sitelere göre en iyi antivirüs yazılımlarında ilk 3 sıradadır.

Ücretsiz Kaspersky İndirme Ve Kurulumunu Yapma

1) https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus sitesine girilir.

2) İndirilen dosyaya çift tıklanıp çalıştırılır.

3) Gelen ekrandan continue ya tıklanır.

4) Kullanıcı sözleşmesi okunup kabul etme tiki işaretlenerek install a tıklanır.

5) Kurulum bittikten sonra done a tıklanarak kurulum bitirilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz