Ana Sayfa Yazılım En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

0
239

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları - En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Fotoğraf Paylaşımı

Sosyal medyanın günümüz etkisi sebebi ile fotoğraf ve fotoğrafçılığa ilgi büyük oranda artmış bulunuyor. Her geçen gün milyonlarca fotoğraf paylaşımı yapılan sosyal medyada fotoğrafların arka planına da özen gösterilmeye başlandı. Özellikle Instagram için çekilen fotoğrafların kalitesinin gün geçtikçe artması göz ardı edilemeyecek bir gelişme olsa gerek. Özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde gündeme gelen Selfie (Öz çekim) fotoğraf paylaşımlarını bir hayli arttırdı fakat bu çekilen selfie veya başka türde fotoğraflar çekildiği gibi paylaşılmıyor. Üzerinde çeşitli oynamalar ile güzellik efektleri ve filtreler uygulandıktan sonra paylaşılan fotoğraflar hangi düzenleme programı üzerinden düzenleniyor

Masaüstü (PC) için Fotoğraf Düzenleme Programları

-PhotoScape:

Photoscape milyonlarca kullanıcı tarafınca bilinen özgün ve kolay bir fotoğraf düzenleme programıdır. Program içerisinde fotoğrafların temel görünümleri için kesme kırpma gibi özelliklerinin yanı sıra daha ince detaylar için efektler, filtreler, yüz düzenlemeleri ve ışık ayarlamaları bulunuyor.

-Picasa:

Picasa Photoscape’e göre daha detaylı ve daha büyük bir programdır. Temelde fotoğraf albümü yönetim programı olarak yazılmasına karşın her türlü fotoğrafı en ince detayına kadar düzeltebilme yetisine sahiptir ve en büyük özelliği ise bu düzenlemelerin tamamına yakınının ücretsiz olarak kullanılabilmesidir.

Program içerisinde ki bazı düzeltme araçları

-Kırmızı Göz Düzeltme

-Kesme, Kırpma, Yeniden boyutlandırma

-Efektler ve filtre desteği ile fotoğrafı özgünleştirme ve iyileştirme

-Fotoğraf açısını istenilen şekilde düzenleme/değiştirme

-Işık, renk, parlaklık ayarlarını düzenleyebilme

Android Telefonlarda En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

-Adobe Photoshop Express:

Masaüstünde kullanıldığı gibi özellik sunamasa da telefon uygulaması için içerisinde çok fazla düzenleme özelliği bulunduran en iyi android fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Hızlı ve kolay kullanımının yanı sıra birçok düzenleme özelliği ile fotoğraflara ayrı bir hava katarak sosyal medyada paylaşım haline getirilebilecek en iyi fotoğrafları yaratmada yardımcı olacağı kesin.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz