Yorkshire Terrier Cins Bilgileri

0
348

Yorkshire Terrier Cins Bilgileri

Yorkshire Terrier - Yorkshire Terrier Cins Bilgileri

İpeksi ve oldukça uzun olan tüyleri sırt çizgisi boyunca iki tarafa ayrılmaktadır. Kuyruğunda ve vücudunda çelik mavisi renginde, diğer yerlerinde ise ten rengindedir. Yavruları ten rengi ve siyah doğmaktadır. Orta uzunlukta siyah bir burun yapısına, düz bir kafaya ve düzenli dişlere sahiptir. Kulakları V şeklinde dik ya da yarı diktir ayrıca gözleri de etrafa mutlu bir ifade ile bakmaktadır. Sırtta taşınan kuyruğunun yarısı kesiktir. Ayaklar siyah tırnaklar ile yuvarlanır ve bacakları yere dik basar. Başında yer alan tüyleri hem köpeğin görünüşünü kolaylaştırmak hem de mama kabına girebilmesini engellemek için tepede toplanmasının gerçekleşmesini sağlayacak kadar uzun ve sıktır. Yorkshire Terrier cins bilgileri genel olarak bu şekildedir.

Yorkshire Terrier Cins Bilgileri 1024x683 - Yorkshire Terrier Cins Bilgileri

Bu cins köpekler genellikle küçük boyutlarının farkında değillermiş gibi yaşarlar. Her daim belaya ve maceraya hazırdırlar. Bu küçük köpek oldukça enerjik, sadık, zeki ve cesurdur. Bazen yabancılara karşı mesafelidir ancak sahibine karşı da sevgi doludur. Yabancı köpeklere ve küçük hayvanlara karşı bazen saldırgan olabilmektedir. Küçük boyutuna saygı duyan olgun çocuklar ile de arası oldukça iyidir. Eğitimi oldukça kolaydır ancak bazen inatçı olabilmektedir. Bol sevgi ve ilgi istemesi ile de insanlara olan bağlılığını göstermektedir. Mükemmel bir bekçi köpeğidir ve korktuğunda, şaşırdığında ya da kızdırıldığında bazen ısırabilmektedir. Tüm bunlara rağmen gene de oldukça tatlı ve şirin bir köpektir. Bazen tuvalet eğitiminde zorluk çıkarabilmektedir ve bu köpeklerin aşırı korumacı bir yapı ile büyütülmemesi gerekmektedir çünkü aksi halde nevrotik olabilmektedirler. Havlamayı seven bir köpek türüdür ancak tersi de kolay bir şekilde öğretilebilmektedir. Apartman hayatı için iyi bir seçenek olan bu cins köpekler, evde oldukça aktifdir ve soğuğa karşı da hassastır. Yorkshire terrier cins bilgileri içerisinde bu özellikler de bulunmaktadır.

Yorkshire Terrier cins bilgileri içerisindeki en önemli unsur ise bu cins köpeklerin genel bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerektiğidir. Kürkünün günlük olarak taranmaya ihtiyacı vardır. Dişleri düzenli olarak temizlenebilir ve baştaki tüyleri toka yardımı ile toplanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz