Rüya Tabiri Nasıl Yapılır?

0
273

İnsanların uyku halinde, bilinçaltı belleğinde biriken olayları psikolojik olarak gördüğü soyut bir kavramdır. İnsanlar uyku halindeyken gördükleri ilginç ve anlamlı buldukları rüyaları, tabirden anlayan genellikle maneviyatı yüksek insanlara anlatarak yorumlamasını isterler. Rüya tabiri ise insanın yaşamında görüp geçirdikleri ve rüyasında gördüğü olayları bağdaştırarak yorumlanır.

ruya01 - Rüya Tabiri Nasıl Yapılır?

Rüya Yorumlarının Etkisi

Rüya tabiri yapmak çok doğru bir şey değildir, çünkü insanlar gördükleri ve yaşadıklarını yorumlatarak buna göre şekil almaya veya beklentiye girmeye başlarlar. Bilinç altında oluşan bu beklentiler, insanın yaşamını etkiler. Günümüzde internet sitelerinde oluşturulan rüya tabiri sahihliği belirsiz bir konudur. Ayetlerle veya hadislerle yorumlanan rüya tabirlerinin daha doğru olduğu düşünülmektedir. Fakat bu yorumları yapan insanların kimler olduğunu bilmediğimiz için, o sitelerde ki yazıları okuyarak inanmakta biraz risklidir.

ruya02 1024x576 - Rüya Tabiri Nasıl Yapılır?

Rüya Yorumlarını Kimler Yapabilir?

Eğer gerçekten ilginç bir rüya gördüyseniz ve yaşamınızla kesişen noktaları var ise çevrenizde ilmi fıkhi bilgisi sağlam birine danışarak rüya yorumu yaptırabilirsiniz. Yorum yapacak olan kişiden emin olmanız gereklidir. Çünkü yapılan yorumların sizi negatif etkilemesi sonucunda bilinç altınız buna yer edecek ve aslında tabiri olumlu olan bir rüyayı negatif yorumlardan sonra olumsuza çevireceksiniz. Rüya tabiri, güvendiğiniz, bildiğiniz ve sizi tanıyan insanlara yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

İstişare Rüyaları

İstişare uykusuna yatmak, insanın istediği bir olayın hayırlı mı yoksa hayırsız mı olduğunu anlamak için namaz ve dualar eşliğinde Allahtan istekte bulunmaktır. İstişare uykularına kendiniz yatabildiğiniz gibi başkaları da size niyet ederek yatabilir. İstişare rüya yorumları ise, tamamen dini bilgisi sağlam kişiler tarafından yapılmalıdır. Rüyada beyaz, yeşil ve açık renkler görmek hayırlı olarak kabul edilir. Rüyada koyu renkler görmek ise hayırsız işin habercisidir. Rüya tabiri üzerine oldukça büyük bir sektör vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz