Önümüzdeki 10 Yılda Popüler Olacak 5 Meslek

0
306

Zaman ilerledikçe sanayileşme ve iş gücü alanında oldukça farklı eksikler ortaya çıkmış, doğan bu eksiklikler yeni iş alanları ve çeşitli meslekler ortaya çıkmıştır. Bu durumda bazı meslekler popüler olacakken bazıları ise maalesef unutulup tarihe karışacak. Dünyanın en ünlü 15 ekonomistinin farklı endüstriyel alanda yaptıkları çalışmalar ışığında önümüzdeki 10 yılda popüler olacak 5 meslek nedir bunlara bakalım.

meslek02 - Önümüzdeki 10 Yılda Popüler Olacak 5 Meslek

Bilgisayar ve Matematik Kökenli Meslekler

Bilgisayar programcılığı, yazılım mühendisliği, veri güvenliği uzmanlığı vb. meslekler artarak talep görmeye devam edecek.

Mimarlık ve Mühendislik

Son yılların en popüler meslek dallarından olan mimarlık ve mühendislik önümüzdeki 10 yılda popüler olacak meslekler arasında yerini alıyor özellikle mimarlık gelişen inşaat sektörünün bel kemiği durumunda ve uzun yıllar boyunca popülerliğini koruyacak gibi görünüyor. Mühendislik ise her alanında kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor.

meslek03 - Önümüzdeki 10 Yılda Popüler Olacak 5 Meslek

Pazarlama ve Satış Uzmanları

Teknoloji geliştikçe seçenek çoğalıyor, seçenekler çoğaldıkça insanlar karar vermekte zorlanıyorlar. Bu durumda onları ikna edebilecek nitelikli kalifiye insanlara olan talep artmakta ve artmaya devam edecek.

Uygulama Geliştiricisi

Hayatımızın her alanına yerleşen teknoloji, yanlarımızdan ayıramadığımız akıllı telefonlar bizim için birçok seçeneği kolaylaştırıyor. Bunların başında ise kullandığımız bize sunulan uygulamalar geliyor. Bu alanda çalışan insanlara talep gün geçtikçe artıyor. Özellikle büyük teknoloji firmaları için uygulama geliştiricileri bir ihtiyaç durumunda.

meslek01 1024x715 - Önümüzdeki 10 Yılda Popüler Olacak 5 Meslek

Hemşirelik

Hızla artan nüfus özellikle sağlık alanında daha fazla hizmet açığı olacağını ön görüyor. Bu açık hemşirelere ve tıp alanında çalışanlara talep artışını gösteriyor. Doktor konusunda bu kadar ihtiyaç yokken, yardımcı iş kolu olarak değerlendirilebilecek hemşirelik önümüzdeki yılların aranan mesleklerinden bir tanesi olacak. Bununla ilgili olarak da hemşireliğin maddi kazancının da artması ve önümüzdeki 10 yılda popüler olacak 5 meslek arasında olması beklenmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz