Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

0
220

Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır? Online check-in internet bağlantısı olan bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi cihazlardan kolaylıkla yapılabiliyor. Havalimanında kuyruğa girmeden ekran başında çok kısa sürede gerçekleştirilen check-in ile gecikme ve bekleme stresi ortadan kalkıyor.

Online Check-In Nedir? Nasıl Yapılır?

Online Checkin blog 300x222 - Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?
Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

Öncelikle Biletinizi Hazırlayınız

Online Bilet tfoyfz - Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

Online check-in yapabilmek için önceden alınmış bir uçak biletine ihtiyaç var. Hangi hava yolu şirketinden uçak bileti aldıysanız o şirketin web sitesine girmeniz gerekiyor.

Bilet Saatine Dikkat Ediniz

Online Check ew31k1 - Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

Online check-in yapabilmek için asgari süreler belirlenmiş durumda. Bazı hava yolları uçuşa son 24 saat kala bazıları ise 48-72 saat kala sistemlerine online check-in hizmetine açıyor. Belirlenen süreden önce bu işlem yapılamıyor.

PNR Numarası Gerekiyor

Online Check In rk5ec6 - Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

Hava yolu şirketinin ilgili sayfasındaki kutuya PNR (rezervasyon numarası) ile ad-soyad bilgileri girilerek koltuk seçim menüsü açılıyor. Acil çıkış ya da ön sıralar gibi bazı koltuklar seçime kapalı. Çıkan menüde koltuğu seçip, onay bölümüne geçiliyor.

Kendinize Sms Atın

Check In hskjpy - Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

Onaylanan check-in işleminin son ayağı SMS ya da e-posta gönderimi. Kağıt çıktı ile uğraşmak istemeyenler için mobil biniş kartı da hayat kurtarıyor. Telefonunuza gönderdiğiniz SMS üzerindeki linki tıklayınca telefon ekranınıza kare kodlu bir biniş kartı çıkıyor. Bu biniş kartı ile doğrudan uçağa binmek mümkün olacaktır.

Ve Havalimanına Gidiniz

Check Online ywixlx - Online Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

Tüm işlemlerin ardından gönül rahatlığı ile havalimanına gidebilirsiniz. Eğer valizinin varsa ve teslim etmek istiyorsanız online check-in yapan yolculara özel bölümden sıra beklemeden bagajınızı teslim edin. Artık uçağa binmeye hazırsınız demektir.

Online check-in hizmeti sunan bazı hava yolu şirketleri koltuk seçimini parayla yapıyor. Bu bilgiye dikkat etmekte yarar var. Yolculukta zaman tasarrufu sağlayan online check-in hayat kurtarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here