Online Alışveriş Sırasında Karşılaşılan Sorunlar

0
183

Online alışveriş günümüzde herkesin severek yaptığı fakat korkular içerisinde yaptığı bir eylem haline geldi. Online alışveriş yapmak, reel satışların neredeyse önüne geçmiş konumda. Bu yüzden online alışveriş sırasında karşılaşılan sorunlar da insanların sürekli karşısına çıkıyor.

İnsanlar artık evlerinden internet sayesinde kolaylıkla alışveriş yapabilmektedir. Sizde online alışveriş yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. İnsanlar alışveriş yaparken satın alacaklarını ürünleri seçtikten sonra sepet seçeneğinden onaylamaya gidilir. Sepet onaylama esnasında kredi kartı bilgileri istenir. Online alışveriş sırasında karşılaşılan sorunlar başında kredi kartı bilgileri gelmektedir. Sitenin güvenilir olup olmadığını 3d secure seçeneğinden anlayabilirsiniz. 3d secure seçeneği, banka hizmetlerine gönderilen bir mesajdan, onay gelmesini istemektir. Bu şekilde kredi kartı sorunlarınızı aşabilirsiniz. Bu seçeneği olmayan sitelerden alışveriş yapmamaya özen gösteriniz.

Ürünlerin Sahteliği

Online alışveriş sırasında karşılaşılan sorunlar içerisinde en büyük problemlerden biri de şüphesiz, orijinal diye aldığınız ürünün sahte gelmesi ya da seçtiğiniz ürün yerine farklı bir ürünün gelmesidir. Bu problemlerin önüne geçmek için sitenin güvenilir olduğundan emin olduktan sonra alışverişe devam ediniz. Sitelerin iletişim bilgilerinin yer aldığı kısımdan markanın telefon numarasını arayarak kişileri ve firmayı tespit ediniz ya da adresini bularak haritalardan bakın ve adresi doğrulattırarak güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Kapıda Ödeme – Kredi Kartı Sorunu

Alışveriş yaptığınız sitelerden, sepetinizi onaylarken kapıda ödeme, havale, EFT ya da kredi kartı seçeneklerinden birini seçmeniz gereklidir. Online alışveriş sırasında karşılaşılan sorunlar yaşanmaması için en güvenilir olan seçeneği seçmek önemlidir. En güvenilir seçenek kesinlikle kapıda ödemedir. Ürünlerin kargoyla geldikten sonra, ödeme yapmadan mutlaka ürünlerinizi kontrol ediniz. Ürünlerinizde yanlışlık varsa kargoyu kabul etmeyin ve geri göndermek istediğinizi belirleyin. Kredi kartınızdan alışveriş yapmak istiyorsanız da bankanızın anlaşmalı olduğundan ve satın aldığınız ürünün firmasından mutlaka fatura isteyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 1 =