Ana Sayfa Yaşam Kombi ile Isınan Evlerde Tasarruf

Kombi ile Isınan Evlerde Tasarruf

0
269

Geçtiğimiz yıllarda popüler olan doğalgaz sayesinde kombi ürünleriyle, evlerimiz, ofislerimiz veya iş yerlerimizin ısınmasını sağlıyoruz. Aslında çok sağlıklı olan bu sistem cebimiz içinde çok daha uygundur. Kombi ile ısınan evlerde tasarruf etmek için öncelikle kombinizin kullanım kılavuzundan, nasıl kullandığını öğrenmeniz gereklidir.

kombi01 - Kombi ile Isınan Evlerde Tasarruf

Kombilerin doğru kullanımında, faturalarınızda tasarruf etmeniz mümkündür. Tasarruflar için, kombilerin ayarlarıyla çok oynamamak gereklidir. Sabit ayarlandıktan sonra hem evinizin ısısı sabit kalacak hem de faturalarınız kabarık gelmeyecektir.

Tasarruf İçin Kombi Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Kombi ile ısınan evlerde tasarruf etmek için, hangi marka kombi kullanıyorsanız mutlaka 3 ayarı vardır. Maksimum, orta ve minimum ayarlarının ayrıntılarını deneyerek öğrenebilirsiniz. Kış aylarına yeni giriş yapıyorsanız ve kombinizi ilk defa açacaksınız öncelikle kuvvetli ayar olan maksimum ayarla çalıştırınız. Eviniz büyüklüğüne göre ortalama 1 – 2 saat içinde ısınacaktır. Evinizin ısındığını hissettikten sonra peteklerinizin ayarını düşürebilir ya da kombiden comfort ayarını etkinleştirebilirsiniz. Evin ısısı yükselince kombiyi kapatır, ısısı düşünce açarsanız bu size yüklü bir fatura olarak dönecektir.

kombi02 1024x656 - Kombi ile Isınan Evlerde Tasarruf

Tasarruf İçin Kombi Kapatıp Açılması

Kombide tasarruf etmek istiyorsanız 1 ay içinde en fazla 2 kez açıp kapatma işlemi yapmalısınız. Kombiyi açıp kapatmak tüm sisteme güç dolaşımı sağlamaktır. Kapanıp açılan sistemde doğalgaz kuvvetli bir şekilde, sisteme yüklenme yapacaktır. Kapatıldıktan sonra tüm sistemdeki gaz ve ısı kaybolacaktır. Tekrar açmak istediğiniz aynı işlem tekrarlanacaktır. Bu çok fazla enerji tüketimine ve doğalgazın çok kullanımına sebep olacaktır. Bu direk faturaya yansıyacaktır. Fakat açık kalan kombide ısı dolaşımı devam ettiği için yüklenme olmayacak ve doğalgaz faturalarınız normal gelecektir. Kombi ile ısınan evlerde tasarruf, doğal gaz diğer ısınma sistemlerine göre çok daha uygun, çok daha sağlıklı ve çok daha güvenlidir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz