Kakadu Papağanının Özellikleri Nelerdir?

0
343

Kakadu papağını; genel olarak beyaz renkte olur. Tüy renginde pembe, siyah ve gri de olabilir. Kakadu papağanının en önemli özelliği kafasındaki tüyleridir. Bu tüyleri bu kadar önemli yapan ise kakadu papağanının ruh haline göre hareket ettirmesidir. Güney Pasifik ve Avustralya bölgesinde yaşamını sürdürür. Kakadu papağanı ortalama papağan türlerine göre büyüktür. Tüylerinin arasında çok fazla toz olabilir. Kakadu papağanı astım hastalarının beslemesi için uygun bir hayvan seçimi olmayabilir. Tozlu oldukları için sık sık yıkanmalıdır. Bir kakadu papağanı altmış veya doksan yıl yaşayabilir. Çok güzel arkadaşlık edecek olan kakadu papağanının bakımı oldukça zordur.

Kakadu Papaganinin Ozellikleri Nelerdir - Kakadu Papağanının Özellikleri Nelerdir?

Kakadu Papağanının Özellikleri

-Kafasındaki tüylerini ruh haline göre hareket ettirmesi.

-Altmış veya doksan yıl kadar uzun yaşamaları.

-Yumuşak ve uzun tüyleri.

-Bebek gibi ilgi sevgi beklemeleri kendilerini sevdirmeleri.

-Meraklıdırlar.

-Oyun oynamayı seven papağanlardır.

-Her şeyi kemirmeyi severler.

-Kelime söyleyebilirler çok fazla sayı da değil.

-Kakadu papağanı uçak kadar yüksek ses çıkarabilir.

Kakadu papağanını kafeste tutmak zordur. Kafeste olan bir kakadu papağanı mutsuz olacaktır. Sık sık kafesin dışına çıkarmanız gerekecektir. Sürekli kafeste olan kakadu papağanı zamanla mutsuzluktan hastalanabilir.

Kakadu Papağanının Beslenmesi

Sulu meyve yerler onun yanı sıra tohumlarla da beslenebilirler. Yağlı besinler kesinlikle verilmemelidir, kakadu papağanı için oldukça zararlıdır.

Kakadu papağanı bakmak isterseniz ona bir sürü oyuncak almanız gerekecektir. Fazla merakları yüzünden her şeyi kemirmek isteyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz