Ana Sayfa Yaşam Jack Russell Terrier Cins Bilgileri

Jack Russell Terrier Cins Bilgileri

0
262

Jack Russell Terrier Cins Bilgileri

Jack Russell Terrier Cins Bilgileri - Jack Russell Terrier Cins Bilgileri

Amerikan köpek grubu tarafından kısa sürede tanınmaya başlayan Jack Russell Terrier cins bilgilerinde bu köpeklerin  küçük, sağlam yapılı ve atletik olduğu bilinmektedir. Tilki Terrieri’nin  daha az rafine haline benzemektedir ve en az %51’i beyaz olmak şartı ile özellikle baş ve kuyruk kısmı kızılımsı siyah, ten rengi ve kahverengi lekeler görülmektedir. Kafatası kulak kısmında geniştir ve burnuna doğru sivrilmektedir. Alın çıkıntısı çok keskin olmasa da belirgindir. Burnu siyah renkte gözleri koyu renkte ve badem şeklindedir. Kulakları öne doğru kıvrıktır ve V şeklindedir. Dar bir göğse ve esnek bir vücuda sahiptir ve bu onun avın peşinden kovuklara girmesine yardımcı olmaktadır. Kesik kuyruğu sırtında dik bir şekilde taşınmaktadır.

Jack Russell Terrier, yaşam dolu ve hareketli bir ırktır. Oldukça korkusuz ve gözü pektir. Oyun oynamak ise sevdiği şeyler içerisinde bulunmaktadır. Ona vurmayan ve onu kızdırmayan çocuklar ile de arası oldukça iyidir. Başına buyruk ve inatçı olmasının yanı sıra oldukça zekidir. Eğitimi güç olabilir ve diğer köpeklere karşı da saldırgan hareketler gösterebilir. Bu yüzden de daha yavru iken çok iyi sosyalleştirilmesi lazımdır. Bazıları ise bu nedenlerden dolayı diğer köpekler tarafından öldürülmüştür. Kovalamayı ve keşfetmeyi sever. Güçlü bir av güdüsüne sahiptir. Kazmayı ve havlamayı seven bir köpek cinsidir ve kesinlikle tasmasız serbest bırakılmaması gerekir. Yeterince meşgul edilmedikleri zaman huzursuzlanıp eşyalara zarar verdiği durumları da bulunmaktadır. Jack Russell Terrier cins bilgileri sadece bunlardan ibaret değildir.

Yeterli egzersiz imkanına sahip olduktan sonra bu cins apartman hayatına da uyum sağlayabilmektedir. Kolay adapte olur ve küçük bir bahçede bile kendisini eğlendirebilir ancak en çok koşup oynarken ya da avlanırken mutlu olmaktadır. Hem tel hem de düz tüylülerin bakımı kolaydır ve düzenli tarama ile tüylerin genel bakımı da sağlanmış olur. En uygun yaşama alanları bahçeli evlerdir. Jack Russell Terrier cins bilgileri içerisinde en çok merak edilen ise kökenleridir ve bu cins köpeğin kökeni İngiltere’ye dayanmaktadır. Yaşam süresi ise 15 yıl ve üzeridir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz