İnsan Elektriği Toprağa Veriyor Mu?

0
228

İnsan Elektriği Toprağa Veriyor Mu?

nsan Elektriği Toprağa Veriyor Mu - İnsan Elektriği Toprağa Veriyor Mu?

İnsan Vücudunda Elektriklenme Neden Görülür?

Toplumsal yaşamda ki teknolojik ve elektronik sistemle çalışan cihaz ve malzemelerin fazlalığından kaynaklı insan vücudun da elektriklenme olabilmektedir.

Bununla birlikte stres göz ardı edilemez bir gerçektir.

Toplumsal hayatın yeşilden ve topraktan daha betonarme yapılara kayması nedenli bireylerde elektriklenme görülebilir.

Bazı bireyler tarafından rahatsız edici bir durum olarak tanımlanan elektriklenme durumu, toplumsal hayatta işlerin aksamasına kadar varabilmektedir. En temel de saçlarda oluşan elektriklenmeden veya herhangi bir yüzeyden elektrik çarpması durumu en öncelikli belirtilerdir.

İnsan Vücudu Elektriği Nasıl Toprağa Aktarır?

En temelde insan vücudu geçirgen bir maddedir. Yani elektrik, ısı gibi enerjileri alabilme ve aktarabilme özelliği vardır. Bu nedenle elektrik yüklenmesi oldukça olağan bir durumdur.

İnsan vücudunda sinir sistemi nöron adı verilen hücresel yapılardan oluşmaktadır. Beyinde ve tüm vücutta bulunan nöronlar birbirlerine gönderdikleri sinyaller sayesinde bir iletişim ağı oluşturmuşlardır. Bu ağ ise, insan vücudunda ki elektrik sayesinde işlev görmektedir. Elektriklenme durumu ise, insan vücudunun ihtiyaç duymadığı fazla elektriği dışarı atma çabasından kaynaklanır.

Topraklanma İşleminin Fizyolojisi Nedir?

Toprak pozitif yüklü katyon elementini içerisinde bulunduran bir maddedir. İnsan vücudunda ise negatif yüklü anyon elementi artış gösterdiğinde elektriklenme gerçekleşmektedir. Negatif yüklü anyon elementi hareketlidir ve pozitif yüklü katyon elementine karşı eğilim göstermektedir.

İnsan vücudu çıplak ayakla toprağa bastığında ise tam olarak bu mekanizma devreye girmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz