İlk Buluşmada Neler Giyilmeli?

0
324

Kadın için de erkek için de ilk buluşma stres yaratır. Karşıdaki insanın kişisel özellikleri bilinmez ve nelerden hoşlandığı ya da hoşlanmadığı koca bir soru işaretidir. Fakat insanların zevki nasıl olursa olsun, kadının da erkeğin de dikkat ettiği ilk özellik bakımlı olmak ve temizliktir. Bu nedenle ilk buluşmada mutlaka el bakımı yapmalı, dişlerin bakımlı ve temiz olduğundan emin olunmalıdır.

bulusma01 - İlk Buluşmada Neler Giyilmeli?

İlk Buluşmada Kıyafet Seçimi

İlk buluşmalarda kıyafet seçimi en büyük sorunmuş gibi gelir. İlk buluşmada kıyafet seçimi buluşmanın gerçekleşeceği zaman göre değişim gösterecektir. Gündüz de olsa gece de olsa ortak dikkat edilecek nokta pahalı giysiler giymemek olmalıdır. Gece buluşmalarında düz bir siyah elbise ve hafif topuklu bir ayakkabı idealdir. Erkek de ilk buluşma gece yaşanacaksa uygun bir ceket giymeyi ihmal etmemelidir.

bulusma02 - İlk Buluşmada Neler Giyilmeli?

Gündüz gerçekleşecek bir buluşmada ise sade olunmaya gayret edilmelidir. Hem sade hem de çekici olmak mümkündür. Gidilecek ortam biliniyorsa kıyafet seçimi yapmak çok daha kolay olacaktır. Seçilen kıyafetin ortama uyum sağlaması önemlidir. Kıyafette gözüken bir marka olmasından kaçınmak doğru olur. Tek omuzu düşük bluzlar ilk buluşma için çok uygundur çünkü erkeklerin hemen hepsi buna bayılır. Bir bluz ve bir kumaş pantolon en uygun ilk buluşma kıyafetidir. Erkekler yüksek topuklu ayakkabılara bayılır fakat gündüz çok yüksek topuklu ayakkabı giymek doğru değildir. Özellikle buluşulacak kişinin boyu bilinmiyorsa topuktan kaçınmak gerekir.

bulusma03 1024x682 - İlk Buluşmada Neler Giyilmeli?

Kadının da erkeğin de en çok dikkat ettiği yer ellerdir. Bu nedenle her iki tarafta ellerine özen göstermelidir. Kadınlar tırnak uzatmak konusunda temkinli olmalıdır. Çok uzun tırnak birçok erkeğe itici gelir. Bu nedenle kadınlar ilk buluşmada orta boy tırnak ve açık renk oje tercih etmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz