Havuç İle Saç Uzatmak

0
309

Saçların daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde uzaması bayanlar pek çok yöntem denemektedir. Saçların geç uzamasının en önemli sebebi E vitaminin eksikliğidir. Bu vitamin eksikliği de beslenme bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Saç uzatmak daha hızlı bir şekilde nasıl olur?

havucsac01 1024x576 - Havuç İle Saç Uzatmak

Beslenmenize dikkat ederek tüm gıdalardan vitamininizi aldığınızda saçlarınızda düzelme olduğunu fark edeceksinizdir ve daha hızlı uzama olduğunu göreceksinizdir. Saçların geç uzamasının bir diğer nedeni de nem eksikliğidir. Kuru saçlar daha çabuk kırıldığı için bu kırıklar koparak uzamayı engelleyecektir. Bu yüzden saçınıza nemlendirici maskeler uygulamanız gerekmektedir. Saç uzatmak için havuç maskesi kullanabilirsiniz.

Havuç Maskesi Tarifi

Havuç maskesi için 1 su bardağı havuç suyu, yarım su bardağı taze sıkılmış limon suyu, 1 su bardağı katı Hindistan cevizi yağı gereklidir. Bu maske için ilk olarak havuçların suyunu çıkartınız. Daha sonra içerisine limon suyunu ekleyiniz ve Hindistan cevizi yağını da ekledikten sonra homojen bir kıvama ulaşana kadar karıştırmaya başlayınız. Saç uzatmak için havuç maskesi hazırladıktan sonra saçınıza bu karışımı masaj yaparak yediriniz ve bir bone yardımı ile gece boyunca saçınızda bu karışımı bekletiniz.

havucsac02 1024x576 - Havuç İle Saç Uzatmak

Saçınız gece boyunca maskeyi emecek ve gerekli vitaminin alacaktır. Bu maske saçınızın ihtiyacı olan nemi gece boyunca verecektir ve E vitamini ile saçınızı besleyecektir. Bu maskeyi düzenli olarak haftada bir iki kez uygularsanız kısa sürede sonuç alacaksınızdır. Saçlarınız daha kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Bu saç bakımını uygularken takviye olarak havuç suyu da içebilirsiniz. Havuç içerisinde bulunan vitaminleri alarak saçlarınızın da beslenmesini sağlayabilirsiniz. Ek olarak daha hızlı bir çözüm oluşturmak istiyor iseniz bu karışıma bir de sarımsak ekleyebilirsiniz. Sarımsakta saç uzaması için oldukça faydalı bir besindir ve saçlarınızın 1 ay içerisinde birkaç santim uzadığını göreceksinizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz