En Çok Satılan Akvaryum Balıkları Hangileridir?

0
299

En Çok Satılan Akvaryum Balıkları Hangileridir? Akvaryumda balık beslemek bazı insanlar için yaşam tarzıdır. Farklı ebatlarda birçok akvaryum vardır. Fanuslar boyut olarak çok küçüktür motorsuz çalışırlar.

En Çok Satılan Akvaryum Balıkları Hangileridir?

En Çok Satılan Akvaryum Balıkları Hangileridir - En Çok Satılan Akvaryum Balıkları Hangileridir?

Hangi Balık En Çok Satılır?

Balıklar motorlu akvaryumlarda yaşayanlar açısından çok çeşitlidir. Ebat olarak büyük akvaryumda çok fazla balık çeşidi bir arada yaşayabilir.

Bu balıklardan en çok satılan balık cinsi lepistestir.

1-Lepistesler ısıtıcılı akvaryumda yaşarlar. Boyları en fazla 5cm olur. Erkek ve dişi lepistesler akvaryumun üzerinden ezilerek yem atılması ile beslenirler. Erkeklerin kuyrukları büyük olurken dişilerin kuyrukları küçüktür. Lepisteslerin büyük balıklarla aynı akvaryumda yaşamaları için saklanmaları gerekir ve saklanmaları için de akvaryumların bitki süsleriyle süslenmeleri gerekir. Süslenmezse saklanamazlar ve büyük balıklar lepistesleri yer.

2-Japon balıkları turuncu ve canlı renkleriyle çocukların dikkatini çok çekerler. Akvaryumda ve fanusta yaşarlar. Isıtıcıya gerek duymazlar. Akvaryum ya da fanus diplerine kırık taşlar bırakılması gerekir. Japon balıkları ağızlarıyla yemek bulmak için akvaryum dibindeki taşları araştırırlar. Akvaryum altlarına midye görünümündeki taşlar konulmalıdır. Boyları en fazla 20cm olur. Dişi ve erkekleri ayırt etmek oldukça zordur. Yemleri kırılarak akvaryuma atılır. Doğurgan balıklardır. Akvaryum içine yavrularını bırakırlar. Beslenmelerine dikkat etmek gerekir. Fazla yem verildiğinde hepsini yerler, doymayı bilmezler ve Japon balıkları kabız olurlarsa ölürler.

3-Ciklet balıkları balık türü olarak levrek balığına benzer. Bazı türlerinim boyları bir metreyi geçer. Akvaryumda bu türler yaşayamazlar. Isıtıcı aramayan ciklet balıklarının erkeklerinin kafası düz, dişilerinin kafası yuvarlak şekillidir. Dişileri yumurtlama döneminde ayrı bir akvaryuma almak doğrudur. Protein ağırlıklı beslenmelidir. Anaç balık olarak anılırlar. Öpüşen balık diyenler de vardır. Bitkiler ve kayalar arasında dolaşmayı sevdikleri için akvaryum bitki süsleri ile süslenir. Besin olarak et ve ot ile beslenirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz