Ana Sayfa Yaşam Dogo Argentino Cins Bilgileri

Dogo Argentino Cins Bilgileri

0
282

Dogo Argentino Cins Bilgileri

Dogo Argentino Cins Bilgileri - Dogo Argentino Cins Bilgileri

Dogo Argentino, orta boyutlarda, kaslı yapıda ve atletik görünüme sahip olan bir ırktır. Alnı dışa doğru çıkıntılı olmasına rağmen burun ucuna doğru yumuşak bir şekilde sonlanmaktadır. Güçlü dişleri ve uzun güçlü çenesi ile tamamlanan baş kısmı oldukça büyüktür. Güçlü dişleri makas tarzındadır ve birbirini karşılayacak bir şekildedir. Kulakları uzun ve kıvrık olarak kabul edilse de kesilerek dik olarak kabul görmüştür ve kesik kulakları bakışlarına daha sert bir görünüm kazandırmıştır. Gözleri koyu kahverengi ve koyu ela renklerde olabilmektedir ve dikkatli, akıllı ve tetikte bir görüntüye sahiptir. Burun ucu her daim siyah renktedir ve göğüs kafesi oldukça derin ve geniştir. Kare şeklini andıran göğüs yapısı ise güçlü bir görünüm kazandırmaktadır. Vücudu sık, beyaz, ipeksi ve parlak tüyler ile kaplıdır ve tüyleri tek tabakalı kısadır. Boyun bölgesinde yer alan gevşek deri yapısı sayesinde ise boynu esneklik kazanmaktadır ve av sırasında korunmasına yardımcı olmaktadır. Dogo Argentino cins bilgileri içerisinde en çok öne çıkan özellikleri bunlardır.

Mükemmel bir bekçi köpeği özelliğine sahip olan Dogo Argentino, ailesine bağlı bir ırktır ve oldukça akıllı ve oyuncudur. Tüm aile fertleri ve çocuklar ile iyi anlaşmaktadır. Kucaklanmak ve öpülmek ise en çok hoşuna giden şeyler içerisinde yer alır. Oldukça zeki bir ırktır ve eğitimi de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak güçlü bir yapıya sahip olan bu ırkın tutarlı ve kuralcı bir sahip tarafından yetişirilmesi gerekmektedir. Yetişkinleri agresiflik gösterebilir ancak bunun yanı sıra uyarılmadıkları süre zarfı içerisinde de meydan okuma ve saldırganlık gibi davranışlar sergilemezler. Dominat ve etkin bir avcı karakterine sahip oldukları için herkes için uygun bir seçim olmayabilir. Yetiştiriciler ise uygun yavruya uygun bir sahip bulabilmek için gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Dogo Argentino cins blgileri bunlar ile sınırlı değildir.

Dogo Argentino cins bilgileri bu ırkın yaşam ortamını da ilgilendirmektedir. Bu cins köpekler sadece egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek küçük bir avluya ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçlarını karşılayabileceği bahçeli bir apartman dairesinde bile yaşayabilmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz