İnsanlar bin bir umutla ilişkilere başlar. Hiçbir ilişkiye, hele evliliğe bir gün ayrılırız diye adım atılmaz. Özellikle uzun süreli birlikteliklerden sonra gelen ayrılık, eğer hala sevgi varsa çok yıkıcı olur. Ayrılık acısı pek çok acıdan farklıdır.

ayrilik01 - Ayrılık Acısını Hafifletmenin Yöntemleri Neler?

Ayrılık birçok nedenden dolayı yaşanabilir. Evlilikler bir şekilde boşanmayla bitebilir veya sevilen bu dünyadan gidebilir. Her iki ayrılık acısı da gerçekten zordur. İnsanın sevdiğini kaybetmesi zordur fakat en çok alışmış olmak zorlar.

Ayrılığı Kolay Atlatmanın Yolları

Ayrılığın her türlüsü zordur fakat ayrılık acısı kalıcı değildir ve zaman acının dinmesinin en etkili yoludur. Kimi çiftler sürekli ayrılıp barışarak yaşar ve bundan garip bir zevk alır. Her zorlukta veya her zıt düşüşte ayrılık kararı alan çiftler vardır. Ayrılık acısı yaşamak için sağlıklı ilişkilerin bitmesi gerekir. Sağlıklı ve uzun süreli ilişkiler.

Bir ilişki önce kurtarılmaya çalışılmalıdır. İnsan kendine gerçekten ayrılmak isteyip istemediğini, ayrıldığında hayatının nasıl olacağını sormalıdır. Her bitiş ayrılık acısı yaşatacak demek değildir. Bazen biten ilişkiler insanı tekrar hayata döndürür. Bu yaşanan ilişkiye ve sevgi kalıp kalmamasına bağlıdır. İlişkiler zaman zaman kişilere çok zarar verir duruma gelebilir.

ayrilik02 - Ayrılık Acısını Hafifletmenin Yöntemleri Neler?

Eğer severken ayrılmak gibi bir durum söz konusu olmuşsa süreç oldukça zorludur. Sağlıklı bir insan ruhu bu ayrılığın verdiği acının üstesinden gelmenin yolunu bulur. En şiddetli acılar bile ortalama altı ay sonra hafiflemeye başlar. Eğer ayrılığın sebebi ölümse, sevilenin kaybedilmesi daha acıdır ve bunun iyileşme süresi biraz daha uzundur. Fakat sonunda mutlaka acının bittiği nokta gelecektir.

Kişi ayrılığın ilk evresi için bununla yüzleşmekten kaçınmaz ve kendini kurban gibi hissetmezse iyileşmesi daha kolay olur. Ağlamak her türlü acıda iyi bir tedavi yoludur. Kişi bol bol ağlayarak içindeki kırgınlığı boşaltabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here