Alman Kurdu Cins Bilgileri

Alman Kurdu Cins Bilgileri Yavru - Alman Kurdu Cins Bilgileri

Şu anda Dünya üzerinde en popüler olan köpek ırkı Alman Kurtlarıdır. Bu ırk oldukça büyük boyutlarda olmasına rağmen bu kadar popüler olmasının nedeni ise, mükemmele yakın olan karakter yapısı ve fiziksel güzelliğidir. Fiziksel özellikleri içerisinde tüy yapısı parlak denilen kızıl, vücuda oranlı iri bir kafa, uzun bir sağrı, dik kulaklar, badem şeklinde koyu gözler, geniş bir göğüs kafesi, bel hizasının aşağısında uzun bir kuyruk ve güçlü ve uzun adımları bulunmaktadır. Alman Kurtları mükemmel bir aile köpekleridir. Kolay bir eğitim alabilmesinin yanı sıra sosyal ve zeki bir mizaca sahiptir. Gözünüz hiç arkada kalmadan 4 – 5 yaşları arasındaki çocuğunuzu yanına bırakabilirsiniz. Alman Kurdu onun çocuk olduğunun bilincine varır ve çocuğa zarar vermenin yanı sıra onu oluşabilecek tehlikelere karşı korur. Alman Kurdu cins bilgileri oldukça fazladır.

Alman Kurdu Cins Bilgileri - Alman Kurdu Cins Bilgileri

Bir çok psikolog günümüzde çocuğunuza hayvan sevgisi aşılayabilmek hem de sorumluluk duygusunu geliştirebilmek için köpek almanızı tavsiye etmektedir. Tavsiye edilecek ırkların başında ise Alman Kurdu gelmektedir. Sosyal ve aileci yapının yanı sıra Alman Kurdu oldukça güvenilir bir bekçi köpeğidir. İçgüdüsel olarak şahıs koruma ve alan koruma özelliği bulunmaktadır ve bu özellikleri doğru bir eğitim sayesinde pekiştirildiği zaman ortaya mükemmel bir koruma köpeği çıkmaktadır. Alman Kurdu cins bilgileri içerisindeki en önemli özelliği ise dengeli bir karaktere sahip olmasıdır. Bir terazinin iki kefesini bekçilik ve sosyallik özellikleri olarak düşünebilirsiniz. Alman Kurtlarının her ülkede uluslararası yarışmaları da yapılmaktadır. Irkın karakteristik ve genetik özelliklerini koruyabilmek için ve yarışmalara girebilmek için oldukça fazla maddi kaynaklar aktarılmaktadır. Dünyada en pahalıya satışı yapılan ırk ise Alman Kurdu’dur ve bu ırk her türlü alanda kullanılabilmektedir.

Alman Kurtlarının genlerinde atalarından gelen koruma iç güdüsü bulunmaktadır. Bu köpekler sosyal olabilmenin yanı sıra burunlarını da oldukça iyi kullanmaktadır. Gerektiğinde koruma yapamayan bir Alman Kurdu ırkını temsil etmemiş sayılır. Alman Kurdu cinsi bilgileri içerisinde ise en çok dikkat çeken özellik budur.  Tüm bu karakteristik özelliklere sahip olan bir Alman Kurdu kusursuza en yakın olandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here