Ziyaretçi Sayfada Nasıl Daha Fazla Tutulur?

0
230

Ziyaretçi Sayfada Nasıl Daha Fazla Tutulur?

Ziyaretçi Sayfada Nasıl Daha Fazla Tutulur - Ziyaretçi Sayfada Nasıl Daha Fazla Tutulur?
Ziyaretçi Sayfada Nasıl Daha Fazla Tutulur

Belirlenen saniye veya dakikada kullanıcının siteden ayrılması durumunda arama motorunun, sitenin yeteri kadar yararlanma imkanı sağlamadığı sonucuna varmasından dolayı sayfa olumsuz etkilenebilmektedir.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve popülerlik sağlamak, her web sitesinin en önemli amaçları arasında yer almaktadır. Bu nedenle site sahipleri, öncelikli olarak sitelerine gelen ziyaretçilerin en iyi şekilde siteden yararlanmasını sağlamak zorundadır.

Ziyaret Zamanı Nasıl Uzar?

Ziyaretçi siteden en doğru ve verimli şekilde yararlanabildiği taktirde, sitede kalma süresini uzatır. Ürün pazarlama, haber veya çok farklı amaçlara hizmet veren siteler için daima bir rekabet söz konusudur. Bu durum sayfanın ilgi çekici olması için bir takım değişiklikler yapmayı gerekli kılmaktadır.

Her kullanıcının arayışı ve beğeni ölçütleri farklı olmakla beraber, genel kullanıcı kitlesinin dikkatini çekecek en önemli husus, sitenin genel görünümü olmaktadır. Web sitesinin hizmet verdiği sektör ne olursa olsun; o işin profesyoneli olduğu mesajını tasarımıyla vermelidir.

Kullanılan Yazılar Tasarım Kadar Önemli Mi?

Bu bilgiler içinde; içerik, resim ve video gibi görseller sayılabilir. Özgünlük ve dikkat çeken anlatım ziyaretçinin ilgisini çeken bir noktadır. Dilin doğru kullanılmış olması fayda sağlar. Ürün pazarlama sitesi ele alınırsa, kullanılan cümlelerin kalitesi, ürün kalitesine yönelik ziyaretçide olumlu etkiler bırakır.

Reklamlar, şüphesiz sitelerin gelir elde etmesinde önemli bir husustur; ancak bu reklamların sayfadaki düzenine ve ziyaretçinin siteyi kullanımına zorluk katmamasına dikkat edilmelidir.​​​​​​​​

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz