Siteninizi Google Da Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

0
216

Siteninizi Google Da Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

Siteninizi Google Da Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları - Siteninizi Google Da Üst Sıralara Çıkarmanın Yolları

Google başta olmak üzere tüm arama motorları, siteler tarafından etiketlenen anahtar kelimelere göre ziyaretçileri web sayfalarına yönlendirir. Bunu yaparken web sitelerini bazı kriterlere göre sıraya koyarak ziyaretçilere sunar. Ziyaretçiler çoğunlukla ilk sıralardan başlayarak sitelere giriş yaparlar. Bu nedenle arama motorlarında ilk sırada olmak çok önemlidir. Kurumsal veya şahsi web site kurduktan sonra kendi kendine üst sıralara çıkmasını ve ziyaretçi gelmesini bekleyemezsiniz. Google ve diğer arama motorları kriterlerine uygun SEO hizmetleri yapmanız gerekir.

Google Sıralama Kriterleri

Google çeşitli sıralama kriterleri belirlemektedir. Bunları birçok özelliğe göre belirlemektedir. Aklımıza gelebilecek en basit işlemler sitenize ait sosyal medya hesapları ve sayfaları açmaktır. Twitter, İnstegram, Facebook, GoohlePlus ve daha birçok mecrada aktif olarak tanıtım yapmalısınız. Klasik reklamlar, dijital reklamlar, kısa film ve belgeseller de tanıtım açısından önemlidir. Bunlar hit (ziyaretçi) sayınızı artırmak için doğrudan ama Google’da birinci sıralamada yer almak için dolaylı yöntemlerdir. Bu durum site tanıtımına girer ve ziyaretçi sayısını artırır. Ama Google Analytics sayısal verileriniz iyi olması ise SEO hizmetlerine bağlıdır. Eğer Google’da üst sıralarda olmak istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını iyi okuyunuz.

Google’da Üst Sıralarda Olmak için 10 yöntem

1-Sayfa Başlıklarını kısa tutunuz. Karakter üst limitiniz 70 olmalı. Ancak her zaman bundan daha alt seviyede kalmalısınız. Bunun nedeni Google’da ziyaretçiler aradıklarını hep kısa cümleler veya tek kelimeler halinde aramalarıdır.

2-Site ile ilgili etiketleri ayrı ayrı anahtar kelimeler şeklinde belirleyiniz. Tüm karakter toplamı 260 geçmeyecek şekilde düzenleyin. Bu işlemi yaparken ziyaretçi mantığıyla anahtar kelime belirleyin.

3-Sitenizi ait tanıtıcı görselleri en iyi şekilde belirleyiniz ve arama motorları da size daha fazla şans versin.

4-Sitenizin farklı bölümlerinde kendi linkleriniz bulunması iyi bir fikir ancak bunu abartma çalışın. Fazlası doğallık dışına çıkmak demektir ki Google bunu olumsuz olarak değerlendirir.

5- Link değişimi yapmanız çok önemlidir. Kendi siteniz dışında başka sitelere reklam verin. Yani, sizi tanıtacak görseller, videolar ve makaleler verin. Bu sayede Google ve tüketiciler sizi itibarlı olark kabul edecek ve daha çok tercih edecektir.

6- Javascrip dosyalarını mümkün olduğunca sitenizde bulundurmayın veya en aza indirin. Bu sitenizin hızlı olmasını sağlar ki ziyaretçiler yavaş işleyen sitlerden hemen çıkış yapmakta ve bir daha kolay kolay geri gelmemektedir.

7- Başka bir sitenin reklamını aldıysanız veya link değişimi yaptıysanız ve eğer bu site yeteri güvene sahip değilse ‘’NoFallow’’ olarak belirleyiniz. Böylece kefil olmadığınızı belirtmiş olursunuz.

8- Sitenize ait style dosyalarını tek dosya halinde birleştirin ve hızlı bir site olmayı sağlayın ki ziyaretçileriniz sıkılmasın.

9-Favicon simgesi muhakkak olsun. Bu simge görsel yüzünüz veya sitenize ait ikon gibi düşünün. Sizi arayan sizi yüzünüzden tanısın.

10-Robots.txt dosyası bulundurmanız Google botları gezintisi açısından sizden beklenen bir zorunluluktur. Çünkü bu dosya Google’da indekslenmesi ve indekslenmemesi istenen dizinleri belirler. Yani botlar için rehber özelliği taşır ve böylece botlar sizi Google’da daha iyi tanıtmış olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz