Seo Nedir? Seo Kuralları Nasıl Uygulanır?

0
269

Seo Nedir? Seo Kuralları Nasıl Uygulanır? Arama Motoru Optimizasyonu, SEO, arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer alma ve kullanıcılara en doğru bilgiyi verebilme üzerine odaklanan bir pazarlama türüdür.

Seo Nedir? Seo Kuralları Nasıl Uygulanır?

Seo Nedir Seo Kuralları Nasıl Uygulanır - Seo Nedir? Seo Kuralları Nasıl Uygulanır?
Seo Nedir? Seo Kuralları Nasıl Uygulanır?

Arama motorlarında sıralamaları iyileştirmek, web siteye kullanıcı çekmek ve diğer web sitelerden farklı olduğunu ortaya çıkarmak için kullanılması gereken bir tekniktir. SEO, web sitenin arama motorlarının anlayabileceği biçimde yapılandırıldığından emin olma şeklidir. SEO çalışmaları yalnızca arama motorları için gerçekleştirilmez aynı zamanda web sitenin iyileştirilmesi için de gereklidir.

Web sitelere gelen kullanıcı trafiğinin çoğu arama motorları üzerinden sağlanmaktadır. Daha sonra sosyal medya gibi mecralardan trafik akışı sağlanır. Bu sebeple web sitesinde yer alacak içeriklerin SEO uyumlu olup olmadığı, arama motorlarının tarayıp taramadığı kontrol edilmelidir.

SEO Nasıl Yapılır?

Büyük arama motorları kullanıcılarının davranışlarına göre hareket ederle ve aradıkları içerikleri sunarlar. Bunu yaparken de arama kutusuna yazılan kelimeleri baz alırlar. Bu sebeple eğer bir ayakkabı ile ilgili hizmet ya da ürün sunuluyorsa mutlaka o ürün ya da hizmet için hazırlanan içeriklerde ayakkabı kelimesi kullanılmalıdır.

Site içi ve site dışı olmak üzere her iki SEO çalışması da gerçekleştirilmelidir. Site içi SEO içeriklerden, anahtar kelimelerden ve yapısal unsurlardan oluşurken; site dışı SEO backlinkler, sosyal medya hesaplarından oluşur. Web sitesine ait anahtar kelimeler belirlenmeli ve arama motoru üzerinden aranan kelimeler belirlenmeli. İçeriğin ilk paragrafında, başlıkta geçen kelimeler mutlaka yer almalı ve yazının tamamında %5’ten az olmayacak şekilde anahtar kelimeler kullanılmalı. Ürüne ya da hizmete uygun meta description ve title kullanımı yapılmalı.

Web sitenin URL yapısı içerik ile uyumlu olmalı ve anahtar kelime ya da kelimeleri içermeli

Ürün ya da hizmet için kullanılacak görsel anahtar kelime içermeli ve içeriği uygun olmalı.

İnternet kullanıcılarının %80’inden fazlası mobil cihazlar kullanmaktadır. Bu sebeple web sitesi mobil uyumlu ve kullanıcı dostu olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz