Google Hit Düşüşü Sebebi Ve Çözüm Yolları

0
202

Google Hit Düşüşü Sebebi Ve Çözüm Yolları

Bir sitenin günlük tekil kişi sayısı o sitenin günlük hit sayısını gösterir. Hit sayısı site ziyaretçi yasını anlamına gelir. Bu sayı bazen beklentilerimiz dışında değişim göstere bilir.

Google Hit Düşüşü Sebebi Ve Çözüm Yolları - Google Hit Düşüşü Sebebi Ve Çözüm Yolları

Hit Sayısı Nasıl Artırılır?

Site hit sayısı yapılmış olan seo çalışmaları ile artış ya da azalış gösterir. Birçok site sahibi bu konuda çeşitli görüşler belirte bilir fakat bunlar araştırılı ve asıl nedenin ne olduğu bulunması gerekir. Site ziyaretçileri belirli programlar ile takip edilmeli ve siteyi ziyaret eden kişilerin nereden, hangi ülkeden geldikleri, hangi yaş ortalamalarında oldukları ya da hangi sosyal paylaşım ağından geldikleri yönünde analizler yapılmalı. Bu analizler neticesinde site içerikleri ve seo çalışmaları şekillendirmeli.

Hit Sayısı Artırılırken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Google bir sitede güncellik, site elementlerindeki uyum yapay yollardan trafik elde edip etmediğine büyük önem verir. Gerçek olmayan, yapay yollar ile kazanılmaya çalışılan trafik site hitinde bir artış gösterecek olsa da çok kısa bir süre sonra bu gidişat tersine dönecektir.

Hit sayısın da seo çalışmaları önemli olmakla birlikte bu çalışmaları yaparken çalışma yapmış olduğumuz sitenin durumunu da göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Çok kullanılıyor olması her anahtar kelimenin o anahtar kelimeyi kullanan her siteye hit kazandıracağı anlamına gelmez. Bu yük ve çok ziyaret edilen siteler ile kullanılan aynı anahtar kelimeler küçük ve az ziyaret edilen sitelere çok fazla bir şey kazandırmayacaktır.

Seçilen yanlış anahtar kelimeler, popüler olsalar bile hit düşüşü yaşata bilir. Örneğin kitap tanıtımı yapan küçük ve az ziyaretçisi olan bir site “kitap” anahtar kelimesi yerine “kitapseç” anahtar kelimesini kullanması daha faydalı olacaktır. Kitap kelimesini konu ile ilgili olan her site kullanacağından büyük siteler ile bu kelime ile rekabet yapılamayacaktır. Oysa büyük sitelerin kullanmayacağı ama ziyaretçi çekebilecek daha makul anahtar kelime kullanımları daha faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz