Godaddy Kayıt Olma Ve Domain Satın Alma

0
204

Godaddy Kayıt Olma Ve Domain Satın Alma

Godaddy Kayıt Olma Ve Domain Satın Alma - Godaddy Kayıt Olma Ve Domain Satın Alma

75 milyon alan adını yöneten godaddy bu alanda birçok firmadan daha çok deniyime sahiptir. Başarılı ve saygın işletmeler, web sitelerinde, e-postalarında ve sipariş onaylarında kısaca tüm müşteri ilişkilerinde bu almış oldukları alan adları üzerinden işlem yapmaktadır. Bu markanızın dijital ortama alan adınız yani domain ile taşınır.

Nasıl Kayıt Olunur?

Kayıt işlemi godaddy sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan insan figürüne tıklayarak bilgilerin isteneceği sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu aşamada Kayıt olma işlemini ister facebook bilgilerinizle ister bilgilerinizi tekrar ilgili bölümlere girerek yapabilirsiniz. Kayıt işlemi bu asamadan sonra girmiş olduğumuz mail adresimize gönderilen onay mailini, onaylamak ile tamamlanmış olacaktır.

Domain Nasıl Alınır?

Doğru alan adını bulduğunuzdan emin olduktan sonra bu alan adının başkaca firma ya da kişilerce kullanıp kullanılmadığının tespitinin yapılması şarttır. Bunun için de sitenin ön yüzünde bulunan domain bulmak için oluşturulan bölüme, almak istediğiniz alan adınızı girerek alabileceğiniz alan adlarını tespit edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra almak istenilen alan adını seçip sepete eklemiş olur ve satış bölümüne geçmiş olursunuz.

Satış bölümünde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, ödeme yöntemi seçildikten sonra bilgilerin tam ve eksiksiz girilmesidir. Ödeme yöntemlerinden kredi kartı ve sanal cüzdan seçeneklerinden birini seçerek Ödemenizi yapabilirsiniz. Bir başka önemli husus firma yurt dışı bir firma olduğundan kartınızın yurt dışı ödemelerine açılmış olması gerekmektedir. Ödemenizi yapıp alan adınızı aldıktan sonra en çok 48 saat içinde işleme geçmektedir. Bu aşamadan sonra alan adınızı ilgili web sitenize uygulama işlemini yaparak tamamlayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunda firma ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Bu konuda sizinle gerek ödeme esnasında gerekse diğer olabilecek sorunlar karşısında her an çözüm sunulmaktadır. Ancak bu hizmet mesai saatleri arasında yapılması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz