Anahtar Kelimeler Nasıl Yerleştirilir?

0
264

Anahtar Kelimeler Nasıl Yerleştirilir?

Anahtar Kelimeler Nasıl Yerleştirilir - Anahtar Kelimeler Nasıl Yerleştirilir?

Ürünlerini, firmasını tanıtmak ya da kendini ifade etmek isteyen herkesin ortak mecrası internet olmuş durumda. Bu iş için de cüzi miktarlar karşılığında kurulan web sitelerinin imkân ve kolaylıkları kullanılıyor. Aynı alanla ilgili birçok farklı web sitesi bulunması nedeniyle, arama motorları kullanıcıların yaptıkları aramalar için farklı bir mantık geliştirmiş durumda. Bu mantığa göre, aranan kelimelere en uygun web sitesi en üstte olacak şekilde kullanıcının dikkatine sunuluyor. Böylece, kullanıcıların daha kısa zamanda en doyurucu bilgiye ya da amaçladığı her neyse o şeye ulaşımı sağlanıyor.

SEO Uyumlu İçeriklerin Önemi ve Anahtar Kelimeler

İşte bunun için de SEO uyumlu içerikler üretilmesi web siteleri için bir şart haline gelmiştir. Kullanıcıların yapacakları aramalara karşılık gelebilecek kelime ve kelime yapılarının içeriklerde kullanılması ile arama motorlarının, ilgili web sitesini daha üstlerde çıkarması mümkün olmaktadır. Kullanıcıların yapmaları muhtemel aramalarına karşılık gelen kelimeler ise, SEO ve bilgisayar kültüründe anahtar kelimeler olarak geçmektedir.

Anahtar Kelimeler Yazı İçerisinde Nasıl Dağıtılmalıdır?

SEO uyumlu makale hazırlanırken, yazının içerisinde mutlaka anahtar kelimeler geçirilmelidir. Ancak yazıya yerleştirilirken dikkat edilmesi gereken hususların başında gereksiz tekrarlar yapılmaması ve akışa uygun olması gerekmektedir. Paragraflarda en fazla birer kez geçirilmesi normal kabul edilmekle birlikte, farklı anahtar kelimelerin arka arkaya kullanılması pek de doğru bir tarz olarak görülmemektedir. SEO uzmanlarının yaptıkları değerlendirmelerde, bir yazı içerisinde %3 -5 arasında anahtar kelime kullanılması ve bunun yazı içerisinde dağıtılarak kullanılmış olması ideal bir SEO uyumlu yazıya işaret etmektedir.

WEB sitelerinin, arama motorları mantığına uyum sağlaması sitenin daha çok ziyaret edilmesi açısından önemlidir. SEO uyumlu makaleler ve anahtar kelimelerin düzgün olarak kullanıldığı içerikler web sitelerinin en üstte görünmesini sağlayacak ve tıklanma sayılarını arttıracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz