Yılbaşı ‘na sayılı günler kala insanlar yavaş yavaş bu yılbaşını nerede geçireceklerinin de planlarını yapmaya başladılar. Ülke dışında yen yıla girecek olanlar için çok cazip yerler her yıl olduğu gibi bu yıl da belli. Yeterli bütçeye sahip insanlar yeni yıla birbirinden güzel ülkelerde girebilirler.

yilbasi02 1024x582 - Bu Yılbaşı ’nda Gidilecek Yerler

Yeni yıla farklı bir ülkede girmek isteyen insanların ilk tercihlerinden bir tanesi Amsterdam. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ufak bir balıkçı kasabası haline gelen Amsterdam, zaman içinde Avrupa’nın en sıra dışı kentlerinden bir tanesi konumuna geldi. Kendine özgü mimarisi, kanalları ve köprüleriyle yeni yıla burada girmek çok farklı bir deneyim olacak. Gece hayatı ile tüm Avrupa’da ünlenen Amsterdam farklılık isteyenler için güzel bir seçenek olacak.

Yeni yıla soğukta girmek yerine biraz farklılık isteyenler için seçenekler dahilinde Dubai var. Kar yağışı altında yılbaşı eğlencelerinin yerini plajda denize girerek kutlamak da çok farklı bir deneyim olmalı. Kar altında yapılan kutlamalar burada yerini sıcak kutlamalara bırakıyor.

Tarihi İle Ünlü Şehirler de Tercih Edilebilir

Yılbaşı denilince akla gelen şehirlerden bir tanesi de Roma. Roma’nın tarihi dokusu içinde yeni yıla girmek oldukça farklı bir deneyim olacak. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen kenti olan Roma’da her yıl Navona Meydanı’nda düzenlenen kutlamalara burada yaşayan binlerce kişi katılıyor ve kutlamalar sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

yilbasi03 1024x683 - Bu Yılbaşı ’nda Gidilecek Yerler

Gündemi olumsuz bir şekilde meşgul eden Barcelona da, bu olumsuzluklardan etkilenmemişçesine yılbaşı kutlamaları için hazırlanıyor. Avrupa’nın en zenginlerinin yaşadığı Barcelona, yeni yıl için şimdiden sislenmeye başladı. Akşam yemeklerini yiyen Barcelona halkı yılbaşı kutlamaları için kendilerini dışarı atıyorlar. Hemen hemen tüm Avrupa’da olduğu gibi Barcelona’da yeni yıl kutlamaları sabaha kadar sürmekte. Bununla birlikte Barcelona, Avrupa’da yeni yıla en son girecek şehirlerden bir tanesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here