Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

0
215

Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

Malum artık kış ayındayız, kış tatilinde güneye gitsek bile artık o yaz tatillerinde ki tadı almamız mümkün değil ancak ülkemizin coğrafi koşulları sebebiyle kışında bir alternatifimiz oluyor. Evet kış tatilimizi geçirmemiz için kayak merkezleri oldukça güzel bir seçenek oluyor. Artık tesis sayısıda oldukça fazla bu sebeple artık sadece sömestr tatilinde değil hafta sonu tatillerinde de gidebileceğimiz yakın mesafeli hemen hemen her bölgeye ulaşım açısından sıkıntısı birçok tesis yer alıyor. İsterseniz onları sıralayalım.

Bursa – Uludağ

Bursa hem Ege tarafında hem de İstanbul bölgesinde oturanlar için hafta sonu ve sömestr tatilini geçirmek için konum açısından oldukça güzel bir yer. Uludağ kayak konusunda öncü bir yer ve rakım olarakta oldukça yüksek o yüzden Kasım – Mart döneminde Uludağ’da kar problemi olmuyor ve kayak yapabiliyoruz.

Kayseri – Erciyes

Uludağ’dan sonra ki en gelişmiş tesislere sahiptir. Yine Erciyes’te de uzun bir dönem kar problemi yaşanmaz. Erciyes Türkiye’nin en yüksek ikinci dağıdır, buranın en büyük özelliği ise sönmüş bir volkan üzerinde kayak yapacak olmanızdır.

Erzurum – Palandöken

Kış olimpiyatlarına ev sahibi yapmış bir kayak merkezidir. Bu yüzden tesis ve oteller beklenildiğinden daha kalitelidir, yine birçok ilden arabayla Palandöken’e günübirlik olarak gidilebilir.

Ordu – Çambaşı

Bu kış faliyete girecek olan Çambaşı kayak tesisleri konum olarak eşsiz bir yerdedir. Kayak merkezinden denize olan mesafe sadece arabayla 1 saattir, Çambaşı’nda kayak keyfi yaptıktan sonra çarşıya inebilir ve Karadeniz’in en güzel şehirlerinden bir tanesinde akşam saatlerinizi geçirebilirsiniz.

Kars – Sarıkamış

Yerli turistlerin uğrak noktası olan Sarıkamış 2.634 metre rakıma sahiptir. Aralık ve Mart döneminde olukça yoğundur, genellikle kristal karla kaplı oluyor ve buda kayakçılar için diğer tesislere göre tercih sebebi olabiliyor.

Bolu – Kartalkaya

Konum olarak yine Uludağ kadar önemli bir noktadır, İstanbul bölgesi ve İç Anadolu bölgesinden yerli turistler ve çeşitli ülkelerden yabancı turistleri Kasım – Nisan döneminde ağırlamaktadır.

Ankara- Elmadağ

Pek bilinmedik bir kayak merkezidir ancak Ankara’dan günü birlik olarak gidilebilir, çevre illerdeki yerli turistlere hizmet vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − ten =