Tepe Piknik Alanı

0
283

2cf3e3f521080f40bda6c8f76f247fc4 - Tepe Piknik Alanı

Tekirdağ Çerkezköy ilçesi sınırları içinde bulunan Tepe Piknik Alanı, özellikle yaz aylarında insanların akın ettiği yerlerin başında geliyor. Tescilli bir piknik alanı olması itibariyle de uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir yer.

Ailece gelip, hoşça vakit geçirilebilecek bir yer olan Tepe Piknik Alanı günden güne modernleşen bir yapıya sahip. Son olarak üç metre eninde bisiklet yolunun da yapılmasıyla birlikte, bölgeye gelenler hem spor yapma imkanı buluyorlar, hem de şehir içinde bisiklete binemeyen çocuklar burada rahatça bisiklete binebiliyorlar. Tepe Piknik alanı ziyaret saatleri öğle 11:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında. Son yıllarda belediyenin özenli bakım çalışmalarına rağmen zaman zaman bölgede kötü görüntüler de ortaya çıktığı gözlemleniyor. Ancak duyarlı olan insanlar da bölgenin bakımına son derece özen göstermekteler.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bakım çalışmaları ile Tepe Piknik Alanı sınırları içerisinde bulunan oturma grupları ve çocuk parkları yenilendi. Özellikle kalabalık zamanlarda yetersiz kalan oturma gruplarının adetleri arttırıldı. Yenilenen yürüyüş yollarının yanında tuvaletler de onarıldı. Tepe Piknik Alanı içinde spor yapmak isteyeler için basket sahaları ve tenis kortları mevcut. Işıklandırması bulunan bu sahaların zeminindeki bozukluklar herhangi bir sakatlığa mahal vermemesi açısından giderildi.

Şehrin içinde orman havası almak isteyenler için son derece güzel bir yer olan Tepe Piknik Alanı, yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da güzel vakit geçirmek isteyenlerin uğrak yerleri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz