Ana Sayfa Turizm Tatil İçin Disneyland’e Nasıl Gidilir?

Tatil İçin Disneyland’e Nasıl Gidilir?

0
265

Tatil İçin Disneyland’e Nasıl Gidilir?

disneyland paris 1024x768 - Tatil İçin Disneyland'e Nasıl Gidilir?

Paris

Dünyanın en görkemli, tarih kokan turistik, tatil şehirlerinden biri olan Paris aynı zamanda aktif eğlence merkezlerinden de biridir. Disneyland’a yalnızca 30 dakika uzaklıkta bulunuyor ve Paris ziyaretinde çoğu kişi mutlaka bu hayaller dünyasını da ziyaret ediyor.

Ünlü sinema stüdyoları Walt Disney’in yaratıcılığını üstlendiği tüm karakterlerin bir arada bulunduğu Disneyland, hem büyüklerin hem de çocukların oldukça ilgisini çekiyor. Disneyland iki alandan meydana geliyor ve birinci park alanı Disneyland’dan oluşurken ikindi park alanı Walt Disney Studio’larından oluşuyor. Ziyaretçilerine eşsiz bir hayal dünyası yaratan bu alan gün içinde milyonlarca ziyaretçi akınına uğruyor.

Disneyland’a Nasıl Gidilir?

Genellikle turların vazgeçilmez adresi olan Disneyland’a turdan bağımsız gitmek isteyenler için gitmek aslında hiç de zor değil. Özellikle Paris’in merkezine yakınlığı ve ulaşım ağının oldukça sık olması her şeyi oldukça kolaylaştırıyor.

Paris metro hattı üzerinden Marne-la-Vallee Chessy yönüne giden metroya binmek yeterli. Metro hattının son durağı ise Disneyland. Metro saatleri konusunda bir bilgiye sahip olmayanlar için metro istasyonlarında son derece açıklayıcı ilgiler bulunuyor. Paris-Disneyland metro seyahati yaklaşık 30 dakika kadar sürüyor.

Disneyland’a Bilet Nasıl Alınır?

Disneyland giriş biletleri henüz Disneyland’a gitmeden Paris’ten de alınabiliyor. Böylece Disneyland girişinde bulunan gişelerde zaman kaybedilmemiş olunuyor. Disneyland’ın kendi web sitesinde biletler çok daha ekonomik olmakla beraber, alınan bilet ile tüm gün Disneyland’a zaman geçirebiliyor. Tüm gün içeride kalmak istemeyen ziyaretçiler ise dışarı çıktıklarında biletlerini satışa çıkarabiliyorlar. Disneyland’a tüm gün vakit geçirmek istemeyenler için oldukça ekonomik olan bu sistem ile Disneyland giriş alanında da bulunan meydan da gerçekleşiyor.

Disneyland’a Yapılacaklar

Disney 1024x575 - Tatil İçin Disneyland'e Nasıl Gidilir? Aşağıda bulunan dört park alanının da içeriği birbirinden farklıdır.

Mickey, Mini Mouse, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Alaaddin gibi kahramanları görmek için Fantasyland’a, Frontier Land’a Vahşi Batı, Indiana Jones ve Karayip Korsanları’nın canlandırıldığı park alanı Adventureland ve uzay kahramanlarının yer aldığı park Discoveryland.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz