Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

0
290

Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke : Birçoğumuz yoğun iş temposu içerisinde yılda gidebileceğimiz 1-2 hafta tatilin hayalini kurarız. Kimimiz dünyayı keşfetmek, yeni deneyimler yaşamak isterken, kimimiz sakin, hareketsiz bir tatil tercih ederiz. Tüm iş ve hayat karmaşası içerisinde gideceğimiz tatili seçmek kimi zaman oldukça stresli bile gelebilir. Bizler de sizler için seçimlerinizde yardımcı olmak adına ucuz bir tatil için güzel bir liste hazırladık ve görebileceğiniz 5 ülkeyi seçtik.

Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Laos

Laos - Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke
Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Birçok gezginin ve fotoğrafçının önemli destinasyonlarından olan Tayland’ın komşu ülkesi Laos, son dönemde tatil turlarında ismini duyurmaya başladı. Her ne kadar ulaşımı zor ve yorucu olsa da, ülkenin doğal güzellikleri ve ucuzluğu değişik atmosfer arayanlar için ilaç gibi gelebilir. Laos’un kendine özgü yemeklerini 5-10 lira gibi bir tadabilir, hatta gündeliği 30-40 lira olan pansiyonlarda konaklayarak geleneksel Laos yaşam tarzının içinde ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Guatemala

Guatemala - Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Meksika’ya komşu olan Guatemala belki de aradığınız tatil fırsatını sunabilir. Her ne kadar Meksika kadar ünlü olmasa da, Guatemala’nın doğal güzellikleri bu ülkeyi oldukça cazip kılıyor. Aktif volkanları ve doğa harikası gölleriyle oldukça etkileyici ve ucuz olan bu ülke, tarih severlerinin de ilgisini çekebilir. Nitekim ülke bir zamanların önemli medeniyeti olan Maya dönemine ait önemli eserleri topraklarında barındırıyor. Hemen belirtelim ülkede toplu taşıma da bir hayli ucuz.

Vietnam

Vietnam - Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Birçoklarımız için ABD’nin üzerinde savaştığı ülke olarak bilinen Vietnam son yıllarda gidilebilecek ülkeler arasında. Harika doğası bulunan ülkenin ormanlarında ve kumsallarında özgürce gezebilir, fantastik ve ucuz olan otellerinde konaklayabilirsiniz. Belki ulaşımın zor olduğu ülkelerden biri olarak görülebilir ancak ülkenin genel hatlarıyla ucuz olması ve ziyaretçilerini tamamen başka bir atmosfere sokuyor olması, ucuz ve zorlu yolculuğa değer. Unutmadan belirtelim, Laos, Kamboçya, Tayland ve Vietnam’ı içeren turlar bu aralar oldukça popüler.

Tunus

Tunus - Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Kuzey Afrika’nın küçük ama güzel ülkelerinden biri olan Tunus, Arap Baharı’ndan sonra geçirdiği dönüşümle yeniden önem kazanmaya başladı. Özellikle Avrupalı turistlerin ilgisini çeken bu güzel ülke, mavi bayraklı sahilleri, sıcak kanlı insanlarıyla adeta unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor. Tunus’u ziyaret ederseniz, Sahara turu yapabilir, Berberi yaşamını ve geleneklerini gözlemleyebilir, Star Wars filmlerinin çekildiği sete uğrayabilirsiniz.

Estonya

Estonya - Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Son yılların önem kazanan destinasyonlardan biri de Avrupa’dan. Belki de hiçbirimizin aklıma gelmeyen ancak sakinlik ve huzur arayanların gidebileceği bir ülke. Kışları oldukça soğuk olmasından ötürü genellikle tercih edilmeyen Estonya, Finlandiya ve Rusya kültürlerinin arasında, az nüfusuyla geleneklerini koruyabilmiş bir ülke. Oldukça ucuz olan Estonya, eğer tek başınıza çantanızı alıp ülke turu yapmak isterseniz tam size göre olabilir. Ayrıca bu ülkeye de direkt uçuşlar mevcut.

“Uygun Fiyatlı Tatil Yapmak Mümkün” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Tatil Yapmak Mümkün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz