Sevgililer Gününde Gezilmesi Gereken 5 Şehir

0
160

Sevgililer Gününde Gezilmesi Gereken 5 Şehir

Sevgililer gününde herkesin bir yere gitme hayalleri vardır gerek eğlenme olsun gerek sevgililerin zaman geçirme gerek kafa dağıtmak olsun gerek o şehri gezmek olsun . İnsanları aşk bir araya getirir mutlu eder ve kendini sevdirir .

1.PARİS/FRANSA

PARİS aşk şehirleri arasında yer alır ve gezilmesi gereken güzel şehirlerin arasında yer alır 14 Şubat için ideal bir yerdir oteller de uygun fiyatta satışlar yapmaktadır . Sevgililer için uygun gezilmesi gereken bir yerdir. Paris de gezilecek önemli yerlerden ilki EYFEL kulesidir 300 metre yüksekliğinde bir kuledir sayılı eserlerden görülmesi gereken yerlerdendir . Müze gezmek isteyen sevgililer için Paris de LOUVRE müzesi var tarihi eser dolu güzel bir müzedir . Aşıklar için ŞANZELİZE caddesi vardır orada güzel bir kahve keyfi yapabilirsiniz gezip görürseniz sizin için eminim daha iyi olur.

2.VENEDİK / İTALYA

Venedik İtalya da bir şehirdir. Burada insanlar yürümez kayıklarla giderler tamda işte aşk şehirleri için uygun bir yer oldu söylene bilir. Venedikte büyük kanalı gezebilirsiniz zaten kayıklara bindiğinizde kesinlikle geçersiniz . Gidebilceğiniz yerler arasında 99 metre yüksekliğinde AZİZ MARK ın Çan kulesi vardır . Bu çan kulesini bulabılmek için San Marco Meydanına gitmelisiniz orada aşıklar için güzel bir meydan dır. Otelleri uygun fiyatlıdır giderseniz mutlaka gezmem dediğiniz adaları gezersiniz adalarıyla meydanlarıyla ünlü bir şehirdir birgün yolunuz düşerse.

3.KAPADOKYA / TÜRKİYE

Kapadokya Nevşehirde dir doğal olarak yapılan taştan magralar vardır . Dünyada sayılı eserlerindendir . Dünyadan her yerden güzel ülkemizin kentine akın ediyolar. Güzel yerimiz ünlü müzeleriyle evleriyle ünlüdür . Aşk yerleri için uygun bir gezi turudur . Kapadokya da gezilip görülmesi gereken yerler arasında Avanos Ören Yeri , Uçhisar Kalesi , Güvercinlik Vadisi, Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Zelve Ören Yeri, Kapadokya Zelve gibi yerler gezilip görülmesi iyi olur bize miras olan topraklarda güzel bir 24 Şubat aşıklar için gezilip görülmesi lazım balon turları da oraya özgü güzel bir şeydir.

4.SİDNEY / AVUSTRALYA

SİDNEY AVUSTRALYA nın en önemli kentlerinden birisidir . Yeni kültür öğrenmek isteyen evli çiftler veya sevgililer için önemli bir yer olabilir . Burada gezilmesi gereken dünya miraslarının içinde olan Sidney Opera Evi en önemli yerlerinden birisidir. Kısacası Avustralya ‘ yı temsil eden bir önemli eserdir. Daha gezilecek çok yer var mesela SİDNEY KULESİ , KRALİÇE VİCTORİA BİNASI gibi önemli yerleri var dünyada ki her şeyden orda bulabilirsiniz hiçbir şeyden geri kalmamıştır buda bir artısıdır.

SAN FRANCİSCO / KALİFORNİYA

ABD nin ünlü ve dünyanın zengin yerlerinden biri olan Kaliforniya nın San Francisco kenti aşıkların manzaralar için tercih etti yerlerden birisidir. Önemli yerlerden birisi Golden Gate Köprüsü bu köprü o kadar ünlü ki direklerinin bulutlara uzandığı söyleniyor. Otelleri uygun fiyatlı gençler için, sevgililer için , evli çiftler için güzel secim yapılacak kentlerden birisi ve pişman olmazsınız. ALCATRAZ adası , UNİON MEYDANI . GOLDEN GATE PARK , GHİRARDELLİ MEYDANI gibi özel gezilmesi görülmesi gereken yerler vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + fourteen =