Her Derde Deva Salihli Kurşunlu Kaplıcaları

0
612

Ülkemiz yeraltı suları bakımından oldukça zengin. Bu sebeple yeraltı kaplıca sularının faydalarından faydalanmak son derece mümkün. Bununla ilgili olarak son zamanlarda ülkemizde çeşitli tesisler kurulmakta. Tabi yıllardır hizmet verenler de var. Bunlardan bir tanesi de Salihli Kurşunlu Kaplıcaları.

Yeraltı suları denilince akla ilk gelen yer Ege Bölgesi. Özellikle İzmir, Afyon ve Manisa, Ege Bölgesinde  yeraltı kaynak suları bakımından oldukça zengin. Buna bağlı olarak da bu yerlerde pek çok tesis bulabilmek mümkün. Bu tesislerden en eskisi ise Manisa Salihli de bulunan Kurşunlu Kaplıcaları.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları şehir merkezinden uzak doğa ile iç içe olan bir tesis. Bu tesisten hemen hemen her yaştan insan faydalanabilmekte. Tesis, aynı bir otel konforu sunuyor. Buna ek olarak, her odanın içinde kendisine ait ufak bir havuz bulunmakta. Bu sayede insanlar tesiste konaklama yaparken istedikleri kadar kaplıca sularından yararlanma fırsatı buluyorlar.

kursunlu2 - Her Derde Deva Salihli Kurşunlu Kaplıcaları

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları, bir otel gibi rezervasyon mantığı ile çalışmakta. Önceden kendinize kaç gün süreyle kalacağınıza bağlı olarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak, kısıtlı sayıda oda imkanı olduğu için özellikle kış aylarında, çok öncesinden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Bununla birlikte günü birlik olarak da tesisten faydalanmak mümkün.

Otel Konforunda, Doğa İle Baş Başa

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları, bünyesinde iki adet büyük havuz bulundurmakta. Günü birlik bu havuzlardan faydalanmak isterseniz yanınıza mayo ve havlunuzu alıp gelmeniz yeterli olacaktır. Havuzların doldurulduğu yeraltı sularının içeriğindeki yoğun kükürt, havaya karışınca havuza girmeseniz dahi nefesinizi açtığı için kısa süreli baş dönmesine sebep olabiliyor.

Havuzlarda kadın havuzu ve erkek havuzu olarak ikiye ayrılmış durumda. Bu havuzların ikisi de kapalı mekanda. Dilerseniz havuza girebiliyor, dilerseniz de havuz kenarındaki şezlonglar da dinlenebiliyorsunuz. Salihli Kurşunlu Kaplıcaları kışın, hafta arası ölü saat olduğu ve bu sebeple tesisin kalabalık olmamasından ötürü rahatlıkla büyük havuzlardan faydalanma imkanı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz