Sakin Bir Tatil İçin Mordoğan

0
331

İzmir’de oturanlar için sürekli olarak Çeşme ya da Karaburun’a günü birlik gidip gelmek sıkıntı veriyor olabilir. Bu yüzden arada değişik alternatifler de denemek gerek. Elbette sadece İzmir’de yaşayanlar için değil. Mordoğan, sakin bir tatil arayanlar için nezih bir yer.

Mordoğan, İzmir’e 80 kilometre uzaklıkta olan bir sahil kasabası. Karaburun yolu üzerinde bulunan Mordoğan’a doğru ilerlerken birbirinden güzel koylar size yolculuk sırasında eşlik ediyor. Özel aracı olmayanlar için İzmir Üçkuyular garajından Mordoğan’a otobüs seferleri düzenlenmekte. Otobüsle yaklaşık 1 buçuk saatlik bir yolculukla Mordoğan’a varılıyor.

Mordoğan’da sizi gayet küçük bir kasaba bekliyor. Merkezde ufak bir çarşı, çarşının hemen karşısında da balıkçı teknelerinin bulunduğu bir marina mevcut. Mordoğan’da denize girmek isteyenler için iki adet yer mevcut. Bir tanesi Mordoğan merkezdeki plaj, diğeri ise yazlık eski tip villaların önünden yürünerek ulaşılan, nispeten daha ufak olan ikinci bir plaj. Mordoğan, maalesef Çeşme ve Karaburun’un gölgesi ve cazibesi altında kalmış tatil beldelerinden bir tanesi. O bakımdan eğer kalabalık tatil yerlerinden, gürültüden hoşlanmıyorsanız gerçekten hoşunuza gidecektir.

mordogan2 - Sakin Bir Tatil İçin Mordoğan

Mordoğan’da Konaklama

Mordoğan’da çok çeşitli pansiyon ve otellerde rezervsyon yaptırmak mümkün. Yer bulmak hiçbir zaman sorun olmayacaktır. Çünkü Mordoğan’da insan sayısına oranla oldukça fazla konaklama yeri mevcut. Bu da fiyatların inanılmaz derece ucuz olmasını sağlıyor. Bununla birlikte çadır ile gelenlerin de konaklama yapabilecekleri yerler mevcut.

Mordoğan çarşısının içinde birbirinden güzel  manzaraya sahip restoranlar var. Bu restoranların hemen hemen hepsinde günlük taze balık bulmak mümkün. Bunun sebebi de beldede balıkçılıkla uğraşan yerli insan sayısının oldukça fazla olması. Bu bölgede, Ege’nin en lezzetli balıklarını tatmak mümkün. Üstelik fiyat olarak da oldukça ucuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz