Safari nedir?, daha çok Afrika’nın el değmemiş bazı bölgelerinde yaban yaşamını gözlemlemek ve avlanmak için yapılan bir eylemdir. Daha çok toplu halde yapılır.

Safari nasıl yapılır?

safari nedir - Safari Nedir? Nasıl Yapılır?

 Günümüzde Safari

Safari aslında neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Avlanan ilk insanlardan günümüze şekil değiştirerek ulaşan bir aktivitedir. İlk zamanlar avlanmak yaşamı sürdürebilmek için gereklilik iken sonralarda bir hobiye dönüşmüştür. Avcılık hâlâ devam etse de safari artık avlanma olarak pek görülmemektedir. Eski tarihlerde avlanmak için yapılan bu turlar günümüzde daha çok yaban yaşamını gözlemlemek için düzenlenmektedir. Özellikle maceracıların tatil vazgeçilmezi haline gelen bu turlar, belgesellerdeki vahşi yaşamı yakından gözlemleyip deneyimlemek için fırsat yaratmaktadır.

atv safari nedir - Safari Nedir? Nasıl Yapılır?

 Muhteşem Deneyim

Günümüzde birçok organizasyon şirketlerinin düzenlediği safari turları maceracıları vahşi yaşamla bir araya getirmektedir. Belgesellere konu olan birçok vahşi hayvanların yakından görülmesi hatta avlanmalarının çıplak gözle izlenmesi, doğal yaşama tanıklık edilmesi için sunulan eşsiz bir deneyim olarak nitelendirilmektedir.

Safari yapmak - Safari Nedir? Nasıl Yapılır?

Safari günün ilk ışıklarıyla çoğu zaman gün doğmadan çıkılan bir yolculuktur. Genellikle üstü açık arazi arabalarıyla çıkılan bu yolculuk heyecan verici olduğu kadar tehlikeyi de içinde barındırmaktadır. Tehlikeye açık doğal yaşam alanlarına çıkmadan önce mutlaka özellikle beden bütünlüğünü koruyacak giysiler tercih edilmelidir. Guruptan ayrılmamalı, rehberle iletişim ve uyum içinde hareket edilmelidir. Gece kalınacaksa bu doğa koşullarında tehlikelere karşı her an hazırlıklı olunmalı ve bir arada kalınmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here