Rüzgar Sörfü Merkezi Alaçatı

0
278

Ege’nin kendine özgü mimarisi ile insanları büyüleyen merkezlerinden bir tanesi Alaçatı. Son derece güzel deniziyle Alaçatı, yerli yabancı pek çok turistin akınına uğruyor.

Rüzgar, Alaçatı adıyla özdeşleşmiş bir kavram. Zira hem rüzgar sörfü yapanları hem de yel değirmenlerini bu bölge de her dönem görmek mümkün. Alaçatı’nın yaz kış sürekli devam eden bir hareketliliği var. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi sadece denize girmek değil aynı zamanda kışın kamp yapmak ve kamp yaparken deniz havasına da yakın olmak isteyen kişilerin bu bölgeyi ziyaret etmeleri.

Çeşme’nin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Alaçatı, kendine özgü mimarisi ile de ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor. Dar sokakları, Arnavut kaldırımlı sokaklar  ve iki katlı cumbalı taş evler Alaçatı’ya ayrı bir güzellik katıyor. Pek çok insan denizin Alaçatı’ya yakın olduğunu düşünür. Ama dar sokaklarda dolaşırken denizi görmeye çalışmak biraz zor. Çünkü Alaçatı merkezi deniz biraz uza mesafede.

Alacati1 1024x576 - Rüzgar Sörfü Merkezi Alaçatı

Alaçatı, dünyanın en önemli rüzgar sörfü parkurlarından bir tanesi olarak biliniyor. Bu sebeple sürekli olarak dünyanın çeşitli yerlerinden Alaçatıda rüzgar sörfü yapmak için gelen sporcuları görmek mümkün. Denizinin sığ olması sebebiyle de rüzgar sörfü öğrenmeye yeni başlayan insanlar içinde son derece güvenli bir yer. Rüzgarın sürekli olarak karaya paralel esmesi dolayısıyla denizde en ufak bir dalgalanma olmadığı gibi bu durum sörfçülerin de işine yaramakta.

Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?

İzmir’den Alaçatı’ya gitmek oldukça basit ve kolay. Eğer özel aracınız varsa İzmir-Çeşme otoyoluna çıktığınızda yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuktan sonra Alaçatı’ya ulaşıyorsunuz. Eğer özel aracınız yoksa Üçkuyular semt garajından Çeşme’ye her saat başı otobüs seferleri düzenlenmekte.

Alaçatı ’ya ulaştığınızda ne yiyeceğinizi düşünüyorsanız, karşınızda eşsiz bir deniz ürünleri seçeneği bulacaksınız. Restoran ve kafeleri ile ünlü bu yerde hemen hemen aradığınız tüm deniz ürünlerini taze olarak bulmanız mümkün. Bununla beraber sakız ağaçlarının da bulunması sebebiyle sakız kullanılarak yapılan muhallebi de tadılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz