Polenezköy Şehrin İçine Gizlenmiş Cennet

nature 242111 1280 - Polenezköy Şehrin İçine Gizlenmiş Cennet

İstanbul’da yaşıyorsanız ve hafta sonları İstanbul dışına bir yerlere gidecek kadar zamanınız yoksa Polonezköy sizin için isabetli bir yer olacaktır. Şehir merkezine yakın olup adeta bir cenneti andıran çok az yer vardır.

Polonezköy’e daha önce gitmeyenler buraya vardıklarında böyle bir yerin nasıl oluyor da şehir merkezine bu kadar yakın olabileceğine hayret ediyorlar. Polonezköy’e günübirlik gidebilirsiniz. Gün batımına kadar yapabileceğiniz pek çok aktivite, gezebileceğiniz pek çok yer mevcut

7993 greenwaypicture - Polenezköy Şehrin İçine Gizlenmiş Cennet

Polonezköy’de gerçekten güzel bir yürüyüş parkuru bulunmakta. Yürüyüş parkuru yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda ve etrafı çevrilmiş bir parkur. Yürürken şehri tamamen unutuyorsunuz. Doğada bir yürüyüş gerçekleştirip, temiz havayı içinize çekebilir, bu temiz havada Polonezköy’ün organik meyve ve sebzeleri ile güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Enerjinizi topladıktan sonra, işe köyün içini gezerek devam edebilirsiniz. Köyün içindeki mimari yapı gerçekten ilginizi çekecektir. Eski bir tarım köyü olan Polonezköy günümüzde şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşmak için güzel bir seçim

Bunların dışında Polonezköy’e gitmişken birkaç gün kalmak isterseniz, konaklama yapabilecek mekânlar mevcut. Bunlar arasında Polonezköy Country Club, Green House, Club Adampol uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan yerler. Köyün havasına uygun olarak inşa edilen bu işletmeler doğanın dokusunu bozmadan, doğayla iç içe tatil yapmanıza olanak sağlıyor.

Açık alanda güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer de Ayşe Teyze Bağ Bahçe. Meşe ormanlarının arasında bulunan bu alanda gerçekten eşsiz bir orman havası sizi karşılıyor. Özellikle çocuklu aileler için güzel bir piknik ortamı. İsterseniz yere uzanın, isterseniz hamak keyfi yaşayın, isterseniz mangalınızı yapın.

Polonezköy’de alışveriş yapabileceğiniz açık havaya kurulmuş bir Pazar mevcut. Bu pazarda dilerseniz organik meyve sebze, dilerseniz de köy halkı tarafından üretilen el işi, nakış ve çeşitli süs malzemeleri alabilirsiniz. Özellikle Haziran ayında Polonezköy’e giderseniz köyün simgesi olan Kiraz’dan da tatmanızı tavsiye ederiz.

Eğer bisiklete binmeyi seviyorsanız bir seçenek de Polonezköy’de bulunan BMX bisiklet parkuru. Bu parkur dünya standartlarında olan Türkiye’nin ilk BMX bisiklet parkuru. Bu parkurda düzenlenen yarışlara katılarak siz de eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here