Muğla’da Kamp Yapılacak Yerler

0
342

Muğla ve özellikle Fethiye yazın ve kışın kamp yapmak isteyen insanlar için son derece uğrak noktalardan bir tanesi. Burada bulunan çok çeşitli kamp alanlarında ister çadırlarda isterseniz de kamp tesislerinin bünyesindeki konaklama evlerinde kalmanız mümkün. Muğla’da kamp yapılacak yerler arasında çok sayıda denize sıfır kamp tesisi de bulunmakta.

muglakamp01 - Muğla’da Kamp Yapılacak Yerler

Fethiye’de kamp yapılabilecek en önemli yerlerinde başında Katrancı Orman Kampı gelmekte. Burası Katrancı Koyu’nda bulunuyor. Tesisin kendisine ait plajı olmasının yanında karavanla gelen ziyaretçiler için de karavan parkı mevcut. Burada isteyenler karavan yeri kiralayarak kendi karavanlarında da konaklama yapabiliyorlar. Konaklama yapanlar aynı zamanda tesisin hizmetlerinden de faydalanabiliyorlar.

Deniz Kenarı’nda Çadır Kampı

Muğla’da kamp yapılacak yerler arasında bir diğer tesis ise Aksazlar Camping. Bu yörenin en ünlü kamp tesisi olan Aksazlar Camping, Aksazlar Koyu üzerinde bulunuyor. Fethiye merkezine sadece 10 dakikalık bir mesafede bulunan tesisin Aksazlar Koyu üzerinde kendine ait bir plajı da bulunmakta. Ancak plajda şezlong ve şemsiye için ayrı bir ücretlendirme mevcut. Bu bölgede kamp yapmak için çadır dahi olsa önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. Çünkü çadır yerleri sınırlı sayıda çadır alıyor.

Kabak Shiva Camp ise misafirlerine değişik bir konaklama şekli sunmakta. Buraya gelen misafirler, eğer isterlerse kampın çadır alanında kurulu vaziyette bulunan Kızılderili çadırlarında konaklama yapabiliyorlar. Dışarıdan Kızılderili çadırı şeklinde olan bu çadırlar, içerisinde iki kişilik yatak barındırıyor. Burası, değişik hizmetleriyle insanların ilgisini çeken tesislerden bir tanesi. Bununla birlikte Kabak Shiva Camp’ta isterseniz bungalovlar da mevcut. Standart, isterseniz 2 yataklı bungalov seçeneklerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Muğla’da kamp yapılacak yerler arasında önemli bir konumda bulunan bu tesis yaz aylarında turistlerin ziyaret ettikleri kamp tesislerinin başında geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz