Marmara Bölgesinde Nerelerde Tatil Yapılır?

0
333

Pek çok insan için Marmara Bölgesi diğer tatil bölgelerine göre üvey evlat muamelesi görmekte. Bunun en büyük nedeni ise İstanbul gibi nüfusu son derece fazla olan bir yerde bulunan insanların özellikle hafta sonları tatil yörelerine hücum etmeleri. Peki, Marmara Bölgesinde nerelerde tatil yapılır?

marmara01 1024x679 - Marmara Bölgesinde Nerelerde Tatil Yapılır?

Marmara Bölgesini diğer tatil bölgelerinden ayrı bir konumda tutan en büyük özellik, bu bölgenin Marmara, Ege ve Karadeniz’e kıyısının bulunması. Bu bakımdan Marmara Bölgesinde nerelerde tatil yapılır sorusuna da pek çok yerde diyerek cevap vermek mümkün. İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için Şile’de bulunan İstanbul Kamp, son derece yerinde bir seçim olacaktır. Buraya her ne kadar hafta sonları bir tatilci akını olsa da önceden rezervasyon yaptırarak güzel bir tatil geçirmek mümkün. 100 çadırlık bir alana sahip olan bu tesiste, dilerseniz kendi çadırınızla da kalabiliyorsunuz.

Büyükşehirden Kaçış

Büyükşehirlerden uzaklaşmak isteyenler için de Çanakkale güzel bir seçim olabilir. Ayvacık bu konuda bu bölgenin önemli yerleri arasında. Derya & Deniz adındaki tesis, her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Burasının en büyük özelliği ise tarihi yerlere de yakın olması. Derya & Deniz’e gelenler hem Asos Antik Kenti’ni gezebiliyorlar, eğer isterlerse Kaz Dağları’nın dünyaca ün salmış temiz havasından faydalanabiliyorlar.

marmara02 - Marmara Bölgesinde Nerelerde Tatil Yapılır?

Marmara Bölgesinde nerelerde tatil yapılır diye sorulunca İzmit, çoğu kişi için es geçilir. Ancak burada bulunan Kuzu Yaylası, tam anlamıyla bir tatil merkezidir. Burada konaklama yapmak için herhangi bir tesis mevcut değil. Bu da demek oluyor ki doğa ile baş başa güzel bir çadır tatili sizi bekliyor. Kuzu Yaylası sadece yazın değil, yılın her mevsimi gidip kalabileceğiniz bir güzellikte. Özellikle doğa ile iç içe olmak isteyenler için mükemmel bir yer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz