Yoğun iş temposundan bunalmış ve ufak bir Avrupa kaçamağı yaparak kendinizi mutlu etmek istiyorsanız yazımızda sizlere kışın gidilebilecek en iyi Avrupa şehirlerini listeyeceğiz.

Brugge Belçika - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Brugge – Belçika

Orta çağdan kalma mimarisiyle oldukça tarihi bir şehirdir. Masal tadında bir şehir olan Brugge birçok ressama ilham kaynağı olmuştur. Fiyat olarak diğer Avrupa şehirlerine nazaran biraz bahalıdır ancak burada geçirdiğiniz her bir dakika harcayacağınız parayı size asla hatırlatmayacaktır.

Hallstatt Avusturya - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Hallstatt – Avusturya

Avusturya’nın belki de en güzel köylerinden bir tanesidir, nüfusu oldukça azdır bolca 3 yıldızlı oteller yer alır. Gölün etrafında yer alan Hallstatt, UNESCO tarafından korunma altına alınıştır. Köy yamaç paraşütü için coğrafi şartları sağlamaktadır. Köyün görselleri bile sizin içinizin huzurlu olmasını sağlamaktadır.

Londra İngiltere - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Londra – İngiltere

Daha hareketli bir şehir ziyaret etmek istiyorsanız Londra sizin için daha uygun bir şehir. Nüfus olarak oldukça kalabalıktır, tarihi dokusunu yitirmemiştir ve 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich kasabası bu şehirdedir. Şehir futbola oldukça meraklıdır eğer sizinde merakınız varsa Londra’da her hafta sonu mutlaka oldukça önemli bir futbol maçı olmaktadır.

Paris Fransa - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Paris – Fransa

Yine daha hareketli Avrupa şehirlerinden bir tanesi, Paris ünlü Eyfel Kulesine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca sokak sanatçılarıda bu şehirde çok ünlüdür. Dakikalar içerisinde kara kalem çiziminizi yaptırabileceğiniz işinin ustası bir ressam bulmak çok kolaydır. Otel fiyatları diğer Avrupa şehirlerine nazaran daha ekonomiktir.

Moskova Rusya - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Moskova – Rusya

Kışın ortasında Doğu Avrupaya gitmek ne kadar akıllıca olabilir ki diyebilirsiniz ancak hafta sonu ziyaretleri için kışında birkaç günlük Rusya ziyareti yapılabilir. Vizelerinde de kalktığını düşünürsek bizlere alternatif bir şehirdir.

strategist amsterdam - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Amsterdam – Hollanda

Gece yaşantısı ile ünlü olan Amsterdam tarihi evleri ve mimari yapıları Avrupa’nın kültür başkentlerinden bir tanesidir. Nüfus olarak diğer Avrupa ülkerinin başkentlerine nazaran daha azdır.

Prag Çekya - Kışın Gidilebilecek Avrupa Şehirleri

Prag – Çekya

Prag, Çekya’nın eski adıyla Çek Cumhuriyeti daha da eski adıyla Çekoslavakyanın başkentidir. Şehre kış çok yakışır bu yüzden yaz kış farketmeksizin düzenli olarak turist akınına uğrar.Şehrin tam ortasından büyük bir nehir geçer ve Altın Şehir olarak anılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here