Kış Aylarının Vazgeçilmezi Palandöken

0
327

Her ne kadar kış ayları denilse de Palandöken Kayak Merkezi yılında neredeyse 6 ayı karlarla kaplı olan bir yer. Palandöken Kayak Merkezi yer şekillerinin doğallığının bozulmadan oluşturulan kayak pistleriyle tatilcilerin ilgisini çekiyor.

palandoken1 - Kış Aylarının Vazgeçilmezi Palandöken

Palandöken Kayak Merkezi’nin dünyaca ünlü olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de uzun ve dik kayak pistlerine sahip olması. Bu da bu merkeze gelen turist sayısının fazla olmasına sebep oluyor. Dünyanın en önemli kayak merkezleri arasında gösterilen Palandöken, 2011 yılında üniversiteler arası kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yaptı.

İster usta ister acemi, her düzeyden kayak tutkunu için burası vazgeçilmez bir yer. Palandöken Kayak Merkezi’nin toplam pist uzunluğu 28 kilometreye varıyor. Otelde kalanlar, telesiyejlerden de ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Pistlerin civarında herhangi bir ağaç bulunmaması da pistleri daha güvenli hale getiriyor. Şehir merkezine 5 kilometre uzakta olan Palandöken Kayak Merkezi’ne şehir merkezinden ulaşım sadece 10 dakika sürüyor. Bununla birlikte merkez, havaalanına da 15 dakika uzaklıkta. Buraya gelen turistler zahmetsizce bir ulaşım gerçekleştiriyorlar.

palandoken2 - Kış Aylarının Vazgeçilmezi Palandöken

Erzurum Merkez

Palandöken’e gelmişken Erzurum merkezine de uğramadan olmaz. Sadece 10 dakikalık mesafede olan Erzurum merkezinde pek çok tarihi eser görmek mümkün. Erzurum Kalesi, Lala Paşa Camii, Ulu Camii görülmesi gereken yerlerden bazıları arasında.

Palandöken Kayak Merkezi’ne geldiğinizde çok sayıda konaklama seçeneğine sahip olursunuz. Kayak merkezinde bulunan 5 yıldızı otellerde konaklama yapabilirsiniz. Bu otellerden bazıları Palandöken Dedeman Otel, Palan Otel ve Polat Renaissance Otel. Ancak dilerseniz Erzurum merkezinden bulunan otellerde de kalabilirsiniz. Düzgün bir yol üzerinden yapacağınız yolculukla Palandöken’e 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Her ihtimale karşı bu bölgeye gelmeden önce otel rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız herhangi bir sorunla karşılaşmanızın önüne geçecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz