Kazak Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

0
394

Kazak Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir? Tekirdağ iline bağlı Kapaklı ilçesi, Çerkezköy’den çok yeni bir tarihte ayrılarak ilçe olan bir yerdir. Kapaklı ilçenin en güzel dinlenme ve piknik yerlerinden bir tanesi de Kapaklı Kazak Gölü Mesire Alanıdır.

Kazak Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

3158434 kazak golu - Kazak Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?
Kazak Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında, civar ilçelerde oturanlar için vazgeçilmez bir uğrak yeri olan Kazak Gölü, hem piknik yapmak hem de temiz havanın keyfini çıkarmak için oldukça güzel bir yer. Geçtiğimiz yıllardan bakım çalışmaları kapsamında ışıklandırılan kazak gölü çevresi, doğal yapıyı bozmayacak şekilde çeşitli önemlerle daha güvenli bir hale getirildi. Bunların en başında ise insanların göle düşme tehlikesini ortadan kaldırmak için yapılan çit korkuluklar.

Gölün içine konumlandırılmış fıskiyeler ile belirli zamanlarda ziyaretçilere görsel şölenler de sunulmakta. Fotoğraf çektirmek isteyenler için fıskiyelerden çıkan suların güzelliği oldukça cazip. Özellikle zaman zaman gece aydınlatmasıyla beraber muhteşem güzellikte gösteriler oluyor.

tr.pinterest.com  - Kazak Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

Kazak Gölüne Nasıl Gidilir?

Yakın zamana kadar Kapaklı’dan Kazak Gölüne gitmek için bir toplu taşıma aracı mevcut değildi. Ancak şu anda Kapaklı’dan Kazak Gölüne Cumartesi ve Pazar günleri servisler kalkmakta. Özel araçları ile Kazak Gölüne gitmek isteyenler ise Çerkezköy üzerinden Kapaklı’ya ulaşarak buradan tabelalar aracılığıyla Kazak Gölüne ulaşabilirler. Kapaklı ve Kazak Gölü arasındaki uzaklık 5 kilometredir. Bu da 10 dakikalık bir yol demektir.

Kazak Gölüne gelen insanlar isterlerse çimenler üzerinde piknik yapabiliyorlar. Yaz aylarında biraz erken gidip, biraz da şanslı olanlar göl kenarında bulunan ahşap çardaklar altında kendilerine yer bulabilirler. Kapaklı ilçesinin bakımını ve temizlenmesini üstlendiği Kazak Gölü Mesire Alanı gün aşırı temizliğe tabi tutuluyor. Bu bakımdan yaz aylarında bakımlı ve temiz kalıyor. Bununla birlikte insanların çöplerini atabilmeleri için de oldukça fazla çöp konteyneri mevcut.

“Tepe Piknik Alanı” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Tepe Piknik Alanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz