Kaş Nerede, Nasıl Gidilir?

0
252

Kaş Nerede, Nasıl Gidilir? Kaş, ülkemizde geriye kalmış özgünlüğünü koruyan en nadide yerlerden biri.

Kaş Nerede, Nasıl Gidilir?

Antalya‘nın en batısında yer alan, Türkiye‘nin nam salmış güzelliklerinden biri. Berrak denizi, nefis koyları ve bozulmamış doğası ile cazibesini gün geçtikçe artıyor. Yeni açılan mekanlarıyla eskisinden daha da güzel şimdi.

Kas Nerede 300x188 - Kaş Nerede, Nasıl Gidilir?
Kaş Nerede, Nasıl Gidilir?

Kaş’ın, uçsuz bucaksız denizi, kumu, güneşi ve Akdeniz’in en güzel manzaraları, antik çağlardan bu yana bir mücevher gibi parlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Kaputaş Plajı, mavi bayraklı Liman Ağzı bölgesi, Büyük Çakıl ve Küçük Çakıl Plajları karakterini size sunan kendine münhasır bir ilçemiz. İlçe merkezindeki yol çalışmaları bitince umarım daha da güzelleşir.

Kaş Nerede?

Kaş Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya’nın bir ilçesi. Sualtı, doğal ve tarihi değerleri açısından Türkiye’nin en önemli adreslerinden Kaş Antalya arası 170 km. Batıdaki Eşen Çayı ile Muğla’nın Fethiye ilçesinden ayrılan Kaş, doğuda Demre ile komşu. Tam karşısındaki Akdeniz’e 2.100 m uzaklıkta yer alan Yunanistan’a bağlı Meis Adası ile güzelliğine güzellik katan belde, 70 km’lik kıyı uzunluğuna sahip.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş’a en yakın havalimanı Muğla’da bulunuyor. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından yaklaşık 1.30 saat süren direkt uçuşlarla Dalaman Havalimanı‘na uçabilirsiniz. Kaş Dalama arası 155 km. Dalaman Havalimanı’ndan kiralık araç veya özel transferle 2 saat içinde Kaş’a ulaşılabilir. Havalimanından Havaş servisleri ile, Fethiye’ye gelip oradan Kaş’a hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Fethiye’den sonra yaklaşık 110 km’lik bir yolculuktan sonra Kaş’a ulaşılıyor. Fethiye’ye nasıl gidilir yazısına göz atın.

Kas Nasil Gidilir 300x188 - Kaş Nerede, Nasıl Gidilir?

Antalya’dan Kaş’a nasıl gidilir: Kemer-Kumluca-Finike-Demre rotasını izleyin. Antalya Kaş arası 170 km ve yolculuk 3 saat sürüyor. Eşsiz manzaralar sunan virajlı yoldan, Ağullu Köyü’nü geçtikten sonra, Kaş’a 7-8 km kala bir dönemeçte karşınıza eşsiz bir Kaş manzarası çıkıyor. Alternatif olarak da Antalya’dan gelirken yayla yolunu seçip, yukarıdan yani Torosların üzerinden de Kaş’a gelebilirsiniz.

Antalya otogardan kalkan Kaş otobüsleriyle ilçeye gidilebilir. Antalya Kaş otobüs bileti ise Batı Antalya firmasında 28TL. Batı Antalya telefon (0242) 3314081. Bbatı Antalya Kaş otogar telefon (242) 8363677.

İstanbul’dan Kaş’a nasıl gidilir: İstanbul Kaş arası 860 kilometre ve kendi aracınızla gidecekseniz yolculuk 11-12 saat sürüyor. Özel araç ile Afyon üzerinden Sandıklı, Burdur, Bucak, Korkuteli, Elmalı, Kaş güzergahını izleyin.

İstanbul’dan Kaş’a direkt giden otobüs firmaları bulunuyor. Fethiye, Kalkan, kaş rotasını izleyen Kamil Koç İstanbul Kaş otobüs bileti 130 TL. Ulusoy İstanbul Kaş otobüs bileti ise 135 TL. Kaş otobüs yolculuğu 14-15 saat sürüyor

Ankara Kaş arası yaklaşık 680 km ve yolculuk 9 buçuk saat sürüyor. Ankara Kaş güzergahında Korkuteli ayrımından dönüp Elmalı-Gömbe üzerinden gittiğinizde yol Antalya sahil yoluna göre 100 km. daha kısalır.

Muğla Kaş arası 225 km ve yolculuk 3 saat 40 dakika sürüyor. Eskişehir Kaş arası yaklaşık 576 km ve 8 saat 10 dakika sürüyor.

Kaş1 300x157 - Kaş Nerede, Nasıl Gidilir?

Kekova, Simena, Demre, Kalkan, Xanthos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Likya Yolu, Saklıkent Kanyonu Kaş civarında görülecek güzel yerler. Kaş ile Kalkan arasında bulunan Kaputaş Plajı, turkuaz mavi denizi ile büyüleyici. Eğer yolunuzun üzerindeyse Kaputaş’ta durup manzaranın keyfini çıkarmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here