İstanbul’da Hafta Sonu Gidilecek Yerler

0
209

İstanbul keşfedilmek için harika bir şehir, İstanbul’da yeniyseniz ve İstanbul’u tanımak istiyorsanız size güzel önerilerimiz var.

Beyazıt

Beyazıt turistlerin alışveriş için ziyaret ettikleri uğrak mekanlardan bir tanesi burada birçok dükkan var 20 liraya Çin üreti olmayan spor ayakkabı ya da kot pantolon satın alabilirsiniz.

Sultanahmet

Beyazıt’tan 5 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıkta Sultanahmet camisini ve Ayasofya müzesini görebilir ve gezebilirsiniz.

Gülhane Parkı

Sakin bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Gülhane Parkı sizin için oldukça uygun çimlerde saatlerce uzanarak kitap okuyabilirsiniz. Ulaşım tramvayla yapılmaktadır isteseniz Eminönüne otobüsle gelerek buradan yürümede gelebilirsiniz.

Eminönü

Ucuza bi rşeyler satın almak isterseniz Eminönü sizin için uygun bir yer Çin’den temin edilmiş çeşit çeşit oyuncaklar ve oldukça kaliteli replika saatleri bulabilirsiniz. Yine Galata Köprüsünün altında balık ekmek yiyerek karnınızı doyurabilirsiniz. Boğaz turu yapan teknelerde genellikle Eminönü’nden kalkmaktadır.

Galata Kulesi

Eminönü’nde balık ekmek yedikten sonra yediklerinizi eritmek için Galata Kulesi’ne çıkabilirsiniz.

İstiklal Caddesi

Daha önce ziyaret etmemişseniz çok şey kaçırıyor olabilirsiniz, istiklal caddesini turlamak size oldukça keyif verecektir.

Dolmabahçe Sarayı

Birazda tarihi yerler gezmek istiyorsanız Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz eğer müze kartınız varsa ücretsiz girebilir ve Osmanlı tarihinin dokusunu yakından inceleyebilirsiniz.

Ortaköy

Boğazın hemen altında kumpir yemek ya da çay içmek isterseniz ilk durağınız Ortaköy olabilir. Ortaköy’de dünyaca ünlü dövmecilerde yer alıyor eğer böyle bir merakınız varsa onlara da bir merhaba diyebilirsiniz.

Kız Kulesi

Kız kulesine gitmek biraz bahalı olabilir ama ona karşı çay içmek oldukça ucuz Eminönü ya da Beşiktaş iskelesinden karşıya geçebilir ve Kız Kulesinin hemen karşısında ki banklarda oturabilirsiniz.

Adalar

Adalar yazın çok hareketli olur sadece yazın değil bahar aylarında bile çok hareketli ve cıvıl cıvıldır. Adaların hangisine giderseniz gidin büyüleneceksiniz ve her hafta sonu oraya gitmek isteyeceksiniz. Adalarda ulaşım fayton ve bisikletle olur. Oldukça fazla bisiklet kiralayan kişi vardır ve fiyatları çok uygundur. Topluca gidildiği zaman bisiklet kiralamak ve amaçsızca adada dolaşmak çok heyecanlıdır. Yine Adalar’da deniz keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 2 =