Hawai Adalarının Büyüleyici Atmosferi

0
319

Hawai Adalarının Büyüleyici Atmosferi

Hawai Adaları - Hawai Adalarının Büyüleyici Atmosferi

Hawai Adaları’nı ziyaret edenler burayı  asla unutmaz. Doğanın cenneti ve sörfçülerin favori güzergahı! Hawai, 1959’da Amerikan toprakları gibi kurulmuş bir takımadadır. Daha önce, Avrupa kolonizasyonundan bağımsız bir krallıktı. Başkan Barack Obama burada doğdu, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu adalardan gelen ilk cumhurbaşkanıydı. Hawai’nin 7 adası var. Dördünde sessizce seyahat edebilirsiniz: Oahu, Maui, Kauai, Big Island.

Oahu

Oahu, deyim yerindeyse daha turistik bir Hawai’dir. Otobüsle kısa bir sürede dilediğiniz mekanlara gidebilirsiniz ancak çoğu yer kalabalıktır. Bir veya daha fazla kişiyle paylaşabileceğiniz bir araba kullanın. Oahu tatil dolu Hawai’de en çok ziyaret edilen adalardan biridir.

Maui

Çoğu turist için Hawai’deki en güzel plajlar buradadır. Adalarda plajları dolaşmak için otobüsleri kullanabilirsiniz. Daha fazla kişi ile seyahat ediyorsanız, bir araba kiralamak daha uygun olabilir. Pansiyonlar konaklamak için idealdir.

Kauai

Kauai, Hawai’nin doğal güzelliği ile bilinir. Na Pali Sahili’ni, kanyonları ve rafting için uygun nehirleri keşfedin. Yerel manzara ise harika. Ormanları, güzel ve temiz kumsalları, mercan kayalıklarını ve aktif yanardağları gezip gözünüzü kamaştırın, bazıları ziyaret için bile açıktır.

Büyük ada

Hawai’de en çok bilinen adalardır. Burada sessiz ve aktif yanardağlar var. Adanın ana otelleri ve alışveriş bölgesi bu bölgedir. Mauna Kea Yanardağı, 4.000 yıldan fazla bir süre aktif değil ve halen bölgedeki en önemli turistik yer. 4.025 m yüksekliğe ulaşmaktadır. İçinde gözlemevleri, radyo antenleri ve gün batımının tadını çıkarmak için tercih edilen yer var. En iyi seçenek ise Volcano Parkı’nı ziyaret etmektir. Yollar güzel, volkanik oluşum mağaralarını ziyaret edebilir, pasif volkanik kraterlerde dolaşabilir ve aktif yanardağlara yaklaşabilirsiniz. Big Island’da beş yanardağ var.

Hawai Adalarının Genel Yapısı

Küçük ada beklemeyin. Adalar büyüktür ve fast food zincirleri, restoranlar ve tanınmış pazarlarla güçlü bir ticaret içindedir. Ayrıntı ise kıtanın izole birtakım adalara sahip olması nedeniyle daha fazla maliyete sahip olmaları. Gördüğünüz gibi Hawai takımadaları harika. İçinde doğa ve yerel kültür hakkında çok şey var. Yemekler de çok özel. Gelin, seyahat edin, Hawai adalarında eğlenin ve rahatlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz