Günübirlik Tatil İçin Nereye Gidilir ve İyi Bir Tatil Yapılır ?

0
284

Günübirlik Tatil Önerileri

Günübirlik Tatil Önerileri - Günübirlik Tatil İçin Nereye Gidilir ve İyi Bir Tatil Yapılır ?
Günübirlik Tatil İçin Nereye Gidilir ve İyi Bir Tatil Yapılır ?

Yaz denilince akla ilk gelen uzun zamanlar çalışılmış, yoğun iş temposundan çıkılmış, soğuk ve kat kat giyinmeyi gerektiren uzun bir kış mevsimi geçirmiş insanların rahatlamak ve stres atmak için deniz, piknik alanları, kamplar ve orman gibi yerlere düzenlenen gezilere akın edeceği akla gelmektedir.

Günübirlik yapılan tatil ise gelir durumu orta düzey ve altında olan insanların tercihi sebebiyle bu tatil yöntemlerinden en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Günübirlik yapılan tatillerde en çok tercih edilen yer deniz olmakla birlikte birçok insan ufak bir meblağ ile girilen orman kampları ve halk plajlarını tercih etmektedirler. Fakat büyük çoğunluğun çalışma şartları yoğun olduğu için günübirlik yapılan tatiller genel olarak hafta sonları yapılmakta, özellikle bu günlerde halk plajları ve kamplar aşırı yoğunluk yaşamaktadır.

Günübirlik Tatil Yapılabilecek Bölgeler

Özellikle yaz aylarında Türkiye’nin gözdesi haline gelmekte olan Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi hem Türkiye hem Yurtdışından tatil amaçlı gelen turistlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hava şartları ve doğal ortamları ile bu tercih edilen iki etken bölgenin arasında ise günübirlikçilerin gözdesi haline gelen bölge Ege Bölgesidir.

Günübirlik Yapılan Tatillerde Yapılması Gereken Hazırlıklar

Yoğun iş temposundan çıkmış insanlar fırsat olarak eline geçen 1-2 günü değerlendirmek isterken, hazırlıksız yapılan tatil yolculukları ile maddi yönden zorluklar yaşamaktadırlar. Gereksiz olan birçok eşyayı yanlarına almayı unutmazken, Türkiye için vazgeçilmez olan mangal gereçlerini unutan tatilciler, tatil bölgelerindeki fahiş fiyatlara maruz kalmaktadırlar. Mümkünse bu hazırlıkların bir gün öncesi geceden yapılması tatilcilerin yararına olacaktır.

Ege’nin İncisi İzmir’de Tatile Gidilebilecek Yerler

 1– Foça: Yeni ve Eski Foça olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Deniz’e sıfır balık restoranları, sakin ve sessiz huzurlu yapısı ile tam bir aile ortamıdır. İzmir merkeze 1 saatlik mesafede olup toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir.       

2- Çeşme: Sadece İzmir’in değil Türkiye’nin gözde mekanları arasında en başta gelmektedir. Gece hayatı ve eğlence mekanları fazla olduğu için kimine göre sesli ve gürültülüdür. Buna rağmen temiz ve sakın plajlara sahiptir.

3- Gümüldür: Merkeze yakınlığı ve uygun fiyatları ile ekonomik bir tatil merkezidir. Bunun yanı sıra ufak bir bölgede bulup zaman zaman çok kalabalık olabilmektedir.

4- Urla: Genellikle 45 yaş ve üstü emeklilerin ikamet ettiği bir yerdir. Eğlence mekanları yok denecek kadar az olduğu için sessiz ve huzurlu tatil beldelerinin başında gelmektedir.

5- Kuşadası: Adı Kuşadası fakat bir ada üzerinde mevzilenen bir tatil beldesi değildir. Ulaşım diğer tüm tatil beldeleri gibi yakın olup sadece adı sebebiyle dahi tercih edilen bir bölgedir. Güzel mandalina ve portakal yemek isteyen bir kimse özellikle bu bölgeyi tercih etmelidir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 1 =