Gözde Kilyos Plajları Hangileridir?

2789005097 65a2c8f040 b - Gözde Kilyos Plajları Hangileridir?

Şehirden uzaklaşmadan denizin ve güneşin keyfini yaşayabileceğiniz ender yerlerden bir tanesi de Kilyos’tur. Günübirlik gideceğiniz gibi birbirinden güzel plaj ve clublarının sunduğu üyelik imkânlarıyla da bir yaz boyu Kilyos’un tadını çıkarabilirsiniz.

Şehirden çok uzaklaşmadan, hatta gündüz işinize gidip akşamları hoşça vakit geçirmek isteyenleriniz için bile Kilyos cazibesini korumaktadır. Denize girmeseniz de deniz havasını alabileceğiniz en önemli tatil yerlerindendir.

kilyos baykus plaji e1499872046869 - Gözde Kilyos Plajları Hangileridir?

Kilyos’un önde gelen plajları arasında Burç Beach, Uzunya Beach, Tırmata Beach, Babylon Beach, Baykuş Plajı, High Beach ve Kilyos Halk Plajı geliyor. Birbirinden farklı özellikleri bulunan bu plajlardan bir tanesi mutlaka size uygundur.

Burç Beach Kilyos 2 kilometre uzunluğunda gerçekten güzel bir kumsala sahip. Plajda bulunan güneşlenme terası ve kafeteryası ile hoş vakit geçireceğiniz bir ortam sunuyor. Ayrıca uçurtma sörfü, rüzgâr sörfü ve plaj voleybolu gibi çeşitli aktiviteleri yapma fırsatını da burada bulacaksınız.

Eğer biraz daha yeşil alanları olan bir plaj ararsanız Kilyos Babylon Beach’e uğraşabilirsiniz. Bu plajın yeşil alanları yaz kış açıktır. Kışın temiz havayı bulabileceğiniz ender yerlerden bir tanesi Kilyos Babylon Beach’dir.

Kilyos Halk Plajı adından da anlaşıldığı üzere yıllardır hizmet veren plajlardan bir tanesidir. Özellikle yaz aylarında tatilcilerin değişmez uğrak merkezidir. Zamanınız kısıtlı ve günübirlik gitmek isterseniz tam size göre bir yerdir.

Plajı ve aktiviteleri olduğu kadar yemek ve restoranlarıyla da ünlü olan bir başka mekân Tırmata Beach. Güzel bir koyda yer alan plaj gerek aktiviteleri gerekse yemekleriyle tatilcilerin gözdesi haline gelmiştir.

Uzunya Beach Kilyos özellikle balık çeşitleriyle ün yapmış bir plaj. Menülerinin zenginliği, kamp alanları ve yürüyüş parkuru ile hatırı sayılır güzellikte olan Kilyos plajlarından bir tanesi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin işletmesini üstlendiği Baykuş plajı Kilyos’un Gümüşdere köyünde yer alıyor. Ailecek güzel vakit geçirebileceğiniz Kilyos’un gözde plajlarından bir tanesidir.

Kilyos High Beach gündüzleri deniz, kum geceleri ise konserlerle müşterilerinin güzel vakit geçirmesini sağlayan bir işletme. Restoranları, barları ve 1 kilometrelik kumsalıyla tatilcilerin bir başka gözde plajı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here