Gemi Turlarında Vize Gerekir Mi?

0
374

Gemi Turlarında Vize Gerekir Mi?

Gemi Turlarında Vize Gerekir Mi - Gemi Turlarında Vize Gerekir Mi?

Gemi ile tur yapmanın diğer bir adı cruise tur. Gemi turları ile masmavi bir tatil hayalinizi gerçekleştirebilir, yeni yeni ülkeler görebilirsiniz. Gemi turlarına katılacaksanız dikkat etmeniz gereken noktalar olduğunu unutmayınız. Gemi turlarında öncelikle pasaportunuzun olması gerekecek ve bu pasaport tatilinizin bittiği tarih itibari ile altı ay daha kullanım süresi bulunması gerekecektir. Çok sayıda ülkeyi gezip tatil keyfini yaşayacağınız için pasaportunuzda giriş damgaları ve vizeler için yeterli sayıda boş sayfa olmasına dikkat ediniz. Yukarıdaki cümleden de anlaşıldığı üzere yurt dışı gemi turlarında vize gereklidir. Gemi ile Avrupa turu yapacaksanız Schengen yani Avrupa Birliği vizesi alarak bütün Avrupa ülkelerini tek vize ile ziyaret edebilirsiniz. Pasaportunuzda KKTC giriş mührü var ise Yunanistan’a giriş yapamayacağınızı unutmayınız.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Gemi turları ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, gezmeyi planladığınız ülkelerde limanda kaç gün ya da kaç saat kalacağınızı önceden öğrenmeniz önemlidir. Bu noktaya dikkat etmezseniz gezmeyi hedeflediğiniz ülke için hayalleriniz yarım kalabilir. Gemi turlarında gittiğiniz her lokasyon için vize ve pasaport kontrolü yapıldığını unutmayınız. Gittiğiniz bir ülkede gemiyi kaçırırsanız tatil sizin için biraz daha pahalıya gelecektir. Çünkü kaçırdığınız gemiyi bir sonraki lokasyonda yakalamanız için çok gayret etmeniz gerekecektir. Tabi ki bu size ek bir maliyet olarak geri dönecektir. Avrupa Birliği vizeniz yoksa ya da alamadı iseniz hala geçerli olan bir Amerika veya İngiltere vizesi de sizin için yeterli olabilir.

Vizesiz Gemi Turu Var Mı?

Tatil planlarınız vize alamadığınız için iptal olmamalı. Çünkü az da olsa vizesiz de seyahat edebileceğiniz ülkeler mevcut. Bunların başında Yunan Adaları, Uzak Doğu ve Güney Amerika ülkeleri geliyor. Vizesiz yapacağınız mavi tur ile tatilinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz