Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir?

0
296

Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir? Deniz ve güneş turizminden uzak, daha çok doğal güzellikleriyle ünlü olan yerlere seyahat etmek isteyenler için Kırklareli Dupnisa Mağarası, görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Dupnisa Mağarası sıra dışı ve doğal yapısı ile turizme açıldığı 2003 yılından beri görenleri büyülüyor.

Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir?

dupnisa magarasi - Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir?
Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir?

Dupnisa Mağarasına Nasıl Gidilir?

Dupnisa 800x445 - Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir?

Eğer aracınız varsa, Kırklareli’ye bağlı Demirköy ilçesine ulaşmanız gerekiyor. Demirköy ilçesinden Sarpdere köyüne ulaşacaksınız. Yol üzerindeki tabelalar sizi gayet kolay bir şekilde Sarpdere köyüne ulaştırmakta. Sarpdere Köyüne 5 kilometre mesafede olan mağaraya güneybatı istikametini takip edip, yol üzerindeki onlarca tabela sayesinde kolayca ulaşılmakta. Dupnisa Mağarası’na özel arabası olmayanlar ise Demirköy’den kalkan minibüsler ile ulaşabilirler.

Dupnisa Mağarası, mağaranın içindeki ışıklandırma sistemi ile görsel bir şölen sunmakta. Bununla beraber eğer yarasalardan korkuyorsanız, bu ihtişamı kaçırmamak adına bu korkunuzu biraz yenmeniz gerekmekte. Zira, Dupnisa Mağarası yarasaları ile ün yapmış bir mağara. Tamamı zararsız olan bu yarasaların, eğer akşam saatlerinde ziyaret ederseniz mağara içinde uçtuklarına şahit olabilirsiniz.

Yerin 2720 metre altında olan mağaranın, 500 metrelik bir kısmı ziyaretçilere açık durumda. Daha derinlere inmek için dağcılık sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

dupnisa magarasi 06 e1411219331379 - Dupnisa Mağarası Nerede , Nasıl Gidilir?

Dupnisa Mağarası Giriş Ücreti ne Kadar?

Dupnisa Mağarası’na giriş ücretli. Ziyaret saatleri sabah 08:00 ve akşam 17:00 arasında yapılmakta. Eğer bu saatlerin dışında ziyaret edecekseniz mağaranın içindeki ışıklandırma sistemi kapalı olacaktır. Bu da yarasaların tamamen ortada dolaşması anlamına geliyor. Biraz dikkatli olmakta fayda var. Dupnisa Mağarası giriş ücreti normal 6 TL, öğrenci ve gaziler için 4 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz