Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

0
288

Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

Müzik, dans, kostüm, mevsim festivalleri hepsi birbirinden renkli ve birbirinden farklılar. Her ülkenin kendi kültürünü yansıtan, kendine özgü farklı festivalleri bulunmaktadır. Tatil yapmak için, kültürleri keşfetmek için bu tür festivaller tercih edilebilir.

Glastonbury Festivali

Glastonbury Festivali 1024x681 - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

En ünlü müzik festivalleri arasında yer alan Glastonbury Festivali, 1970’li yıllarda hippilerden etkilenerek ortaya çıkmıştır. Her yıl haziran ayının son haftasında kutlanır ve 3 gün devam eder. İngiltere’nin Pilton bölgesinde düzenlenen festival, birçok farklı müzik türünü birleştiriyor. Bilet fiyatları yaklaşık 228 pound civarındadır.

Tomorrowland Festivali

Tomorrowland Festivali 1024x683 - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

En büyük festivallerden biri olan Tomorrowland Festivali bir elektronik müzik festivalidir.2005 yılından bu yana Belçika’nın Boom bölgesinde düzenlenmektedir. Temmuz ayının son haftalarında kutlanılan festivalin bilet fiyatı yaklaşık 270 Euro civarındadır.

Sonisphere Festivali

Sonisphere Festivali - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

Rock ve hard metal festivali olan Sonisphere Festivali 2009 yılından bu yana pek çok Avrupa ülkesinde düzenleniyor. Temmuz ayında düzenlenen festivalin bilet fiyatları yaklaşık 200 pound civarındadır.

Burning Man Festivali

Burning Man Festivali - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

Oldukça ilginç görüntülere ev sahipliği yapan Burning Man Festivali, dünyanın en ünlü müzik festivalleri arasında yer alıyor. 1990 yılından bu yana Nevada’da Black Rock Desert’te yapılıyor. Ağustos sonu eylül başı arasında gerçekleşen Burning Man Festivali’nin bilet fiyatları aktivitelere göre değişiyor. Yaklaşık olarak biletler 900 dolar civarındadır.

Coachella Festivali

Coachella Festivali 1024x682 - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

Her yıl nisan sonu mayıs başı arasında yapılan Coachella Festivali Kaliforniya’ya gerçekleşiyor. Festival yazın habercisi, yazın ilk festivali olarak biliniyor. Pahalı festivallerden biri olan Coachella Festivali’nde harcanan tutar yaklaşık 500 dolar civarındadır.

Rio de Jeneiro Karnavalı

Rio de Jeneiro Karnavalı - Dünyanın En Pahalı Tatil Festivalleri

 

Listenin olmazsa olmazı, dünyanın en ünlü festivali Rio de Jeneiro. Festival her yıl şubat mart aylarında gerçekleşiyor ve iki hafta sürüyor. Samba okullarının gösterişli dans şovları ve rengarenk gösterilerle görkemli bir festivaldir. Brezilya’da gerçekleşen festival harika geçiş törenleri ile başlıyor. Bilet fiyatları yaklaşık 60 ile 1000 dolar arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz